buyuleyici-bakislar-icin-kirpik-bakimi

Büyüleyici Bakışlar İçin Kirpik Bakımı


Bakışlardaki çekiciliği, güzelliği ortaya koyan en önemli noktalardan biri kirpiklerdir. Kirpiklerin gür ve uzun olması elbette her kadının hayalidir. Kaş seyrelmesi ve dökülmesine etki eden nedenler gibi tedavi amaçlı sürekli kullanılan ilaçlar, yanlış uygulanana makyaj yöntemleri, kalitesiz makyaj ürünlerinin kullanımı, kötü beslenme alışkanlıkları, stres gibi nedenler kirpiklerin dökülmesine ve incelmesine neden olarak uzamalarını engelleyebilmektedir.

Büyüleyici Bakışlar İçin Kirpik Bakımı ile istediğiniz, arzu ettiğiniz kirpiklere biraz da sabır ile kavuşmanız mümkün. Kirpiklerinize uygulayacağınız bakım önerileri dışında beslenme alışkanlıklarınızı da gözden geçirmeniz gerekiyor. Bunun içinde vücudunuzun günlük ihtiyacı olan A, B, D ve E vitaminlerini almaya özen göstermelisiniz.

Beslenme alışkanlıklarınızı düzenlemekle sadece kirpiklerinizi değil aynı zamanda saçlarınızın ve kaşlarınızın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını destekleyecektir.

Zeytinyağı ile Kirpik Bakımı

E vitamini açısından zengin olan zeytinyağını kulak pamuğu yardımıyla kirpiklerinizi diplerine, köklerine nüfuz edecek şekilde uygulayın ve düz bir zemine uzanarak 10 dakika kadar bekleyin ve ılık su yardımıyla durulayın. Zeytinyağı ile yapacağınız bu bakımı 40 gün boyunca her gün uygulamaya özen gösterin.

Vazelin ile Kirpik Bakımı

Vazelin: Gece yatmadan önce kirpik köklerine nüfuz edecek şekilde sürdüğünüz vazelini sabah kalktığınızda ılık su ile temizleyin. Düzenli olarak her gün uygulayarak kirpikleriniz deki değişimi farkedene kadar kullanabilirsiniz.

Göz Makyajı Temizliği

Yorgun olduğunuz ya da üşendiğiniz zaman makyajı silmesem de olur deyip makyajla kesinlikle uyumayın. Makyajın ciltte kalması cildin nefes almasını engelleyeceği gibi kirpikleriniz ve gözünüzde kalan makyajda kirpiklerinizin nefes almasını engelleyecek ve güçsüzleşmesine neden olacaktır. Makyaj temizliğini ihmal etmeyin.

Badem Yağı ile Kirpik Bakımı

Kıl köklerini beslemede etkili olan badem yağını kirpikleriniz de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kulak pamuğuna damlatacağınız 3-4 damla badem yağı ile kirpik köklerinize gelecek şekilde hem beslenmesini hem de nemlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Haftanın 3-4 günü rahatlıkla badem yağını kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Kullandığınız rimelin içerisine 2-3 damla badem yağı ekleyerek kirpiklerinizin nemlendirilmesini günlük olarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Cilt için kullandığınız ürünlerin doğal olmasına içerisinde kimyasal barındırmamasına dikkat etmelisiniz. Kirpiklerinizin yanı sıra kaşlarınızla ilgili doğal bakım yöntemlerini merak ediyorsanız daha önce yayınlamış olduğumuz Seyrelen ve Dökülen Kaşlar İçin Bitkisel Yöntemler yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Güzelliğin Sırrı: Muz başlıklı makalemizde cilt bakımı, el ve ayak bakımı ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

100
97 paylasim, 100 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı