cabuk-yaglanan-saclara-etkili-tuyolar

Çabuk Yağlanan Saçlara Etkili Tüyolar


Uzun zaman harcayarak tasarladığınız saçlarınız çabuk yağlandığı için çok kısa bir süre içinde bozulur, sönük ve pörsümüş görünür. Bununla da kalmaz, saçlarınızın kirli görünmesine neden olur. Sizi aynalara küstüren yağlı saçlarınızdan birkaç tüyo ile kurtarmak istiyorum. İşte sizler için hazırladığım çabuk yağlanan saçlara etkili tüyolar

Saçlarınıza Çok Fazla Dokunmaktan Kaçının

Saçları çok sık ellemek ve aklınıza estikçe taramak, saçların çok daha çabuk yağlanmasına neden olacaktır. Saçınızla oynadığınız zaman ellerinizde bulunan yağ, ter ve kir saçlarınızın yağlanmasına neden olacaktır. Saçınızı sık sık taramak da aynı şekilde saçınızdaki yağ üretimini artıracaktır.

Sıcak Suya Veda Edin

Çok sıcak su saç derisinin kurumasına ve daha fazla yağlanmasına sebep olur. Bu nedenden dolayı saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamak yerine, daha ılık su ile yıkamanız gerekir.

Kremli Şampuan Kullanmayın

Saçınız için doğru şampuanı kullanmak çok önemlidir. Sizin için doğru şampuanı bulabilmeniz için ilk olarak saç tipinizi öğrenmeniz gerekir. Yağlı saçlar, saçların yağlanmasını hızlandıran kremli şampuanlardan kesinlikle uzak durmak zorundadır. Aynı zamanda yıkanırken saçlarınızı şampuandan iyi bir şekilde arındırmalı ve haftada en az 2 defa kepek şampuanı ile yıkamalısınız. İyi bir şekilde durulanmayan saçlar çok daha çabuk yağlanacaktır.

Saç Düzleştiricileri Sık Sık Kullanılmamalıdır

Düz saçlar kafa derisine yapışık durduğu için çok daha hızlı bir şekilde yağlanacaktır. Fazla ısı yağ üretimini artırdığından dolayı saçlarınızı sık düzleştirmekten kaçınmanız gerekir.

Beslenmenize Mutlaka Özen Gösteriniz

Vücutta yağ üretimini hızlandıran ve cildi yağlandıran aşırı yağlı yiyeceklerden kesinlikle uzak durmanız gerekir. Yağlı bir cilt, yağlı saç derisi ve yağlı saçlar demektir. Saçları aşırı derecede yağlanan kişiler özellikle fast food tüketmekten kaçınmak zorundadır.

Bir önceki yazımız olan Argan Yağının Saç Bakımında Mucizevi Etkisi başlıklı makalemizde argan yağının faydaları, doğal saç bakımı ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

94
94 paylasim, 94 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı