cam-fanuslarin-icindeki-harika-origami-calismalari

Cam Fanusların İçindeki Harika Origami Çalışmaları


Floriane Touitou adlı sanatçı yaptığı origamileri cam fanuslara koyup insanlara sergiliyor ve görenleri kendine hayran bırakıyor. Binlerce yıllık tarihi olan origami sanatını herhalde bilmeyen yoktur. Eğer bilmiyorsanız mutlaka araştırın derim. 🙂

Sizin için kısaca ‘origami sanatı nedir?’ bahsetmek isterim. Genel olarak kare kağıtların yapıştırma ve kesme gibi işlemlerin uygulanmadan yalnızca katlanması ile ortaya çıkan şekiller ve figürler elde etme sanatıdır. Japonca kökenli oru katlamak, kami kağıt kelimesidir ve origami ortaya çıkmıştır.

Çoğu insan bunu yapmayı sever ve hobi olarak ilgilenir. Fakat bu günlerde origami sanatını kullanarak para kazanmakta mümkün olabiliyor. Bunun en iyi örneğini origami sanatçısı olan Floriane Touitou gözler önüne seriyor.

Floriane Touitou yapmış olduğu origamileri cam fanuslara koyarak sosyal medyada paylaşıyor ve satarak para kazanabiliyor.

Floriane Touitou, 2014 yılından beri bu hobisinden para kazandığını söylüyor. Floriane Touitou, yaptığı işlerle gayet iyi geri dönüşler aldığını da söylemeden edemiyor.

Sanatçı Floriane Touitou, 2014 yılında yapmış olduğu birkaç cam fanustaki origamilerini sosyal medya hesabından paylaştığını ve çok kısa bir sürede yüzlerce olumlu yorum aldığını ifade etti. O günden itibaren origami siparişi aldığını dile getiren Floriane Touitou, şu aralar oldukça yoğun çünkü yüzlerce origami siparişi alıyor.

Sevdiklerinize hediye olarak verebileceğiniz birbirinden harika cam fanustaki origami çalışmaları gerçekten görülmeye değer. Eğer ilginiz ve beceriniz varsa sizde hemen başlayın derim. 🙂

Bir önceki yazımız olan Lofoten Adaları Nasıl Bir Yerdir? başlıklı makalemizde kültür ve sanat, seyahat ve tatil hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

110
109 paylasim, 110 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı