can-alici-cilt-bakimi-uygulamalari

Can Alıcı Cilt Bakımı Uygulamaları


Günlük olarak kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz hem zahmetsiz hem de güzelliğinize güzellik katabileceğiniz 8 önemli püf noktasını sizler için bir araya getirdik.

Yüzünüze her gün buz kalıpları ile masaj yapabilirsiniz. Bu sayede kan dolaşımınız artacak ve cildiniz daha canlı görünecektir. (Bu uygulamayı yaparken buz kalıplarını aynı bölgede uzun süre tutmayın, yoksa buz yanığı olabilirsiniz. Aman dikkat!)

Cildinizde sivilceler varsa asla peeling uygulaması yapmayın. Neden mi? Peeling, cildiniz tahriş olup daha çok zarar görmesine neden olacaktır. Bu yüzden sivilceli cildinize uygun ürünler kullanarak cildinizi temizlemelisiniz. Sivilceli ciltler için özel olarak üretilen nemlendirici kremleri kullanmanız yeterli olacak.

Boyun, cilt bakımında sık sık ihmal edilen bölgelerin en başında gelmektedir. Oysa boyundaki kırışıklar ve sarkmalar yaşımızı daha çok ele verir. Bu yüzden yüzünüze nemlendirici sürerken boynunuzu da ihmal etmemelisiniz.

Yüz masajını ihmal etmemelisiniz. Yüz masajını hayatınızın bir parçası haline getirmeye çalışmalısınız. Yüz masajı hem cildinizde meydana gelebilecek sarkmalara hem de göz altı torbalarına çok iyi gelecektir.

Cildinizde kızarıklık ve döküntü gibi durumlar olduğu zaman cildinizi ıslatarak temizlemek yerine, maske kullanmayı tercih etmelisiniz. Zira bu gibi durumlarda su kullanmanız cildinizde lekelenmeye sebebiyet verebilir.

Ellerimizi ve gün içinde sıklıkla dokunduğumuz eşyaları temiz tutmamız şart! Özellikle yüzünüze kirli elleriniz ile dokunmamaya özen göstermelisiniz. Cildinizin temiz ve problemsiz kalması için bu konuya oldukça dikkat etmeniz önemlidir.

Ellerin daima bakımlı ve yumuşak olması için yalnızca kış soğuklarında değil, aynı zamanda sıcak havalarda da el kremi kullanmalısınız.  Tırnakları da güçlendiren çeşitlerinden tercih ederek bu uygulamada bir taşla iki kuş vurabilmeniz mümkün olacaktır.

Güneş kremini yalnızca yazın değil, her mevsim kullanmanız gerekmektedir. Fakat burada yapılan temel hata; güneş kremini çok kalın veya bol miktarda kat kat tabakalar halinde sürmek oluyor. Bu uygulamalar ne yazık ki güneş kremlerinin etkisini yitirmesine sebep olmaktan başka bir öteye gidemez.

Bu günlük ve son derece pratik uygulamalar sayesinde sizde pırıl pırıl ve son derece sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sıcak Su İçmenin Faydaları başlıklı makalemizde cilt bakımı, diyet ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

93
93 Paylaşım, 93 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir