cevizin-faydalari

Cevizin Faydaları


Ceviz’in faydalarından öncüsü kalp ve damar ile ilgili hastalıkların önünde sizi bir zırh gibi korumasıdır. Her yemekten sonra birkaç ceviz tüketilmesinin damarların tıkanmasına engel olduğunu uzmanlar tarafından söylenmektedir.  Uzmanların uğraşı sonucu ortaya çıkan diğer bir sonuç ise cevizin damarların esnek yapısına kalıcılık sağladığı gözlemlenmiştir. Ceviz içerisini sakladığı antioksidan ile kalp içerisindeki zararlı maddeleri yok ederek vücudu tehlikeli virüslerden korur, kalbin  sorunları riskini çok büyük ölçüde azaltmış olmaktadır.

İnsan vücudu Omega yağına ihtiyaç duyar ve bunu kendi başına üretemez. Ceviz  içerisinde bulunan bol miktarda Omega 3 yağı bu ihtiyacımızı en doğal yollardan karşılayabilecek doğanın bize sunduğu mükemmel bir ihtiyaçtır ki Çünkü vücudumuzun önemli bir demir ihtiyacını da karşılayabilecek bir besin kaynağıdır. Bu kadar ciddi besin değeri taşıyan Ceviz tabi ki çok fazla tüketilmesi de doğru değildir, bu durum farklı sorunlar ile karşılaşmamızda neden olabilmektedir..

Ceviz Diyabet hastalıkları, cilt sorunları, kolesterole faydaları, kemiklerin güçlenmesi ve kanser hastalığına karşı vücudun direncini arttırmasının yanında beyin içinde birçok olumlu yönde özellikleri bulunmaktadır.

Hastalıklardan uzak sevdikleriniz ile beraber sağlıklı ve mutlu günler dileği ile…

Bir önceki yazımız olan Ofis Çalışanları Neden Kilo Alır? başlıklı makalemizde beş çayı, diyetler ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

71
65 paylasim, 71 puan

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Cevizi suya koyup biraz beklettikten sonra suyu içerek cevizide yiyerek kisa bir sürede kolesterolümü kontrol altına almıştım gerçekten çok faydalı

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı