ci

Çi


Çi Akilah Azra Kohen

‘’-İyi bir hikaye asıl bittiğinde başlar.’’

İlk kitabı okumadan burada yazdıklarım sizler için çok anlam ifade etmeyebilir ama mutlaka ilk kitap olan Fi’yi okuyup bu yazıya tekrar göz gezdirebilirsiniz 🙂 Çi ilk ve son kitaba göre daha kısa tutulmuş olmasına rağmen film olsa en uzun metraja sahip olacağına eminim! Olaylar olaylar diyorum siz anlarsınız beni 🙂 Haklı kim? Haksız kim? Hangisi doğru? Hangisi yanlış? Ben olsam ne yapardım acaba? Ben buna asla dayanamam! Gibi bir çok cümle kuracağınız Çi kitabına hoş geldiniz 🙂

Bir ara gözlerime inanamıyorum bu neyin kafası nasıl bir düşünce yapısı falan diye şokları oynadığım oldu valla ne yalan söyleyeyim. Karakterlerin güçlülüğüne zorluklar karşısındaki soğuk kanlılık ve mücadelelerine kitlendim kaldım uzun bir süre. Hayranlıktan ağzımın suyu aktı ama peçetesiz gezmedim evellallah !

İlk kitapta alıştıra alıştıra gelen olaylar silsilesi Çi kitabında adeta pompalı tüfek gibi geliyor üstünüze! Can, Deniz, Özge, Bilge, Duru derken hooop Eti ! Karakterler arası duygu ışınlanması yaşıyorsunuz okurken. Birini takdir ederken, diğerine kızıp, bir diğerini alnından öpmek isterken, birinin ağzını burnunu kırmak mı istiyorsunuz işte bu Akilah Azra Kohen’in müthiş kaleminin yaptırdığı ustalıktır.

Okurken hem bir an önce bitirip üçüncü kitaba geçmek istedim hem de üçüncü kitabın son olduğu bildiğimden bitmesini istemedim. Kitap sürükleyici olmakla kalmayıp beni de kara kara düşüncelere sürükledi resmen ! 🙂 Tam kalbim ağzımda ne olacak diye bekliyorken üçüncü kitaba geçmem gerektiğini anlayarak biraz hüzün biraz mutlulukla Pi’yi elime aldım.

Bir önceki yazımız olan Fi başlıklı makalemizde akillah azra kohen kitapları, kitap ve kitap öneri hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

56
54 paylasim, 56 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı