cilde-dusman-besinler

Cilde Düşman Olan Besinler


Bir kadının bakımlı ve güzel görünmesine yardımcı olan temel faktör kuşkusuz ki pürüzsüz cildidir. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için mutlaka beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Çünkü yediğiniz besinler direkt vücudunuza etki eder ve cildinizin yapısını şekillendirmeye yardım eder.

Yediğiniz yiyeceklerin arasında tadı güzel olsa da cilde düşman olan besinler mutlaka vardır. Vazgeçilmez bir lezzete sahip olsalar bile daha sağlıklı ve daha güzel bir cilde sahip olmak için bu besinleri hayatınızdan yavaşça çıkarmaya çalışmanız gerekir.

cilde-dusman-olan-besinler-1

Cips, çikolata, kurabiye, pasta ve bisküvi gibi sevdiğiniz yiyeceklerin aslında cildiniz ve sağlığınız için büyük bir tehdit olduğunu biliyor musunuz?

Yüksek şeker oranı ve katkı maddeleri cildinize büyük oranda zarar verir. Özellikle cildinizin yağlanmasına ve sivilcelerin ortaya çıkması neden olur. Tüm bu olumsuz etkiler yetmezmiş gibi kilo almanıza da sebep olmaktadır. Bir diğer cilt düşmanı ise günlük hayatımızda çok fazla tükettiğimiz kafeindir. Ancak kafeini tüketirken doğru bir ölçüde kalırsanız, o zaman meme kanserine karşı iyi bir etkisi olduğunu söylemek isterim. Fazla kafein tüketimi yine cilde zarar verir.

Asitli ve şekerli içeceklerde özellikle mideye ve cilde zarar vermektedir. Şeker, cildinizin parlaklığını kaybetmesine neden olur. Yaşlılık belirtilerinin de daha erken ortaya çıkmasına neden olur. Bunların yanında şekerli besinleri çok fazla tüketen kişilerin cildinde oldukça fazla sivilce oluşumu ortaya çıkar. Bu nedenden dolayı da şekeri vücudunuza katı veya sıvı olarak almamaya özen göstermeniz gerekir. Ne kadar çok tatlı krizleri yaşıyor olursanız olun, daha sağlıklı ve doğal besinleri tüketerek şeker ihtiyacınızı bastırmanız gerekir.

Günümüzün hem cilt açısından hem de kilo açısından en büyük düşmanı olan fast food yiyecekler de içeriğinde bol miktarda trans yağ ve tuz barındırır. Hamburger, patates kızartması, pizza ve sosis gibi fast food ürünlerde bulunan trans yağ ve yüksek miktardaki tuz cildinizin güzelliğini gölgede bırakacaktır. Sizde daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız, bu düşman besinleri çok geç olmadan hayatınızdan çıkarmaya başlamalısınız.

Hoşça kalın…

Bir önceki yazımız olan Gece Kremi Cildinize Nasıl Bir Fayda Sağlar? başlıklı makalemizde gece kremi, gece kreminin faydaları ve nemlendirici hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

82
78 Paylaşım, 82 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir