cildin-cillerden-arinmasi

Cildin Çillerden Arınabilmesi İçin Ne Yapılması Gerekir?


Her kadın canlı, genç ve pürüzsüz görünen bir cilde sahip olmak ister. Çok nadir görülse de bazı bayanların rahatsızlık duyduğu genetik nedenlerden veya zamanla oluşan çillerin kaybolmasını sağlamak için birçok kozmetik ürününe başvurduklarını görmekteyiz. Peki, çil kremi tercihi yapmadan önce öncelikle dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir?

İnsan cildinin birbirinden farklı ve belirli renkleri almasındaki en temel faktör melanin miktarının ırklarda ve kişilerde farklılık gösteriyor olmasıdır. Melanin aynı zamanda cildinizin uzun süre güneşe maruz kalarak zararlı etkilerinden korunmasına karşıda oldukça güçlü bir işlevi bulunuyor. Güneş ışınlarının çil üzerinde çok büyük bir etkisi bulunmaktadır. Güneş ışınları nedeni ile cildinizde bulunan çillerin rengi koyulaşabilir ya da çil oluşumuna zemin hazırlanabilir. Bu neden dolayısı ile hem kış aylarında hem de yaz aylarında eğer cildinizdeki çillerin daha çok belirgin bir hale gelip çoğalmasını istemiyorsanız veya cildinizde çil oluşsun istemiyorsanız, cilt tipinize en uygun olan çil kremi kullanabilir ve gündüz kremlerini seçerken güneş koruyucu içeriği olanları tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Cilt yüzeyinde oluşan çiller daha çok beyaz tenli, kızıl ve sarışın bayanlarda görülür. Eğer beyaz tenli bir bayansanız ve cildinizi koruma altına alacak hiçbir güneş kremini sürmediyseniz zamanla güneşin ışınlarına maruz kalacak ve çil oluşumuna elverişli bir ortam hazırlayacaksınız demektir.

cildin-cillerden-arinabilmesi-icin-ne-yapilmasi-gerekir1-min

Cildin Çillerden Arınabilmesi İçin Ne Yapılması Gerekir?

Öncelikle bayanların bilmesi gereken çok önemli bir nokta var ki; çillerden sonsuza kadar kurtulmanız mümkün değildir. Özellikle yaz ayları döneminde cildinizi krem sürmeden korumasız bir şekilde uzun süre boyunca güneş ışınlarına maruz bırakırsanız çillerinizin oluşumunu tekrarlatırsınız. Eğer çillerinizden rahatsız olan bir bayansanız güneş ışınlarının yoğun olduğu ve fazla etkilenebileceğiniz yaz ayları döneminde cildinizi çil kremi ile koruma altına almalısınız. Bu sayede cildinizde ortaya çıkan çillerin büyük bir ölçüde azaldığını görebilecek ve yeniden çıkmasına engel olabileceksiniz. Çil tedavisi günümüzde daha çok kozmetik ürünler ile yapılmaktadır. Bayanların çil kremi kullanmalarındaki amaç ise bazen çillerin tamamını sonsuza dek yok etmek, bazen de çillerin rengini açmaktır.

Bir önceki yazımız olan Erkeklere Özel Peeling başlıklı makalemizde cilt bakımı, cilt temizliği ve erkek cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

116
113 Paylaşım, 116 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir