cildinizi-dogal-nemlendiricilerle-besleyin

Cildinizi Doğal Nemlendiricilerle Besleyin


Kuru, normal, karma ya da yağlı cilt tipine sahip olsanız da cilt tipine uygun nemlendiricilerle ile cildinizin nem dengesini korumalısınız. Cildinizin için kullandığınız ürünün doğal olmasını istiyor hatta cildim için kendi nemlendiricimi kendim yapmak istiyorum diyorsanız cildinizi doğal nemlendiricilerle besleyin yazımızı okumaya devam edin.

Sağlıklı cilt için cildinizi temizlemeniz yeterli değil ve bakım rutininizi nemlendiricilerle desteklemeniz ve cildinize uygun nemlendirici kullanımını ihmal etmemelisiniz.


Zeytinyağı


Antioksidanlar ve yararlı yağ asitleri açısından zengin olan zeytinyağı ile cildinizi nemlendirmenin yanı sıra düzenli kullanım sonucunda cildinizde oluşan kırışıklıkların zamanla azalığını göreceksiniz. Yaşlanma etkilerini geciktiren zeytinyağını cildinize uygulamak için ufak bir pamuk yardımıyla cildinize ince bir tabaka halinde cildinize uygulayın ve 15-20 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ve temizleyici jeliniz ile cildinizi arındırın.


Avokado


Cildin doğal nem dengesini sağlamakta etkili olan avokado, cilt için faydalı olan vitaminler ve mineraller açısından oldukça zengindir. Düzenli olarak avokadoyu cildinize uyguladığınızda cildin doğal nem dengesini korumaktadır. Avokado ile cilt nemlendiricinizi hazırlamak için yapmanız gerekenler; 


Avokado içerisinde bulunan çekirdeğini çıkartın ve iç kısmını bir kaşık yardımıyla bir kase içerisine alarak ezin. Püre kıvamına getirdiğiniz avokadonun iç kısmını cildinize sürün ve 20 dakika cildinizde bekletin. Cildinizin nem dengesini sağlayan avokado siyah noktaları azaltmama da etkilidir.


Badem Yağı


Cildinizi derinlemesine nemlendiren doğal bir yöntem arıyorsanız badem yağı bu konuda oldukça etkili olmakla birlikte içeriğinde bulunan A ve B vitamini ile pürüzsüz bir cilde sahip olmanızda yardımcıdır ve cildinizi yumuşatır. Badem yağı ile ilgili ufak bir notta ekleyelim, göz altında ya da çevresinde bulunan halkaların giderilmesinde kullanabilirsiniz.


Bal


Cilt hücrelerinin yenilenmesinde ve cildi ölü hücrelerden arındırma etkili olan bal, cilde canlılık katmada yardımcıdır. Yatmadan yarım saat önce cildinize ince bir tabaka halinde bal sürün ve 20-25 dakika balı cildinizde beklettikten sonra cildinizi ılık su yardımıyla temizleyin. Cildinizi nemlendirmek için uyguladığınız balı düzenli kullandığınız da daha canlı, nemli ve yumuşak bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz.


Cilt bakım rutininizi düzenli olarak uygulamaya ve cildinizin temizliğine özen göstermeyi ihmal etmeyiniz.

Bir önceki yazımız olan Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Maskeler başlıklı makalemizde cilt bakımı, cilt maskesi ve doğal cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

98
93 Paylaşım, 98 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir