cilt-bakiminda-pirinc-suyu

Cilt Bakımında Pirinç Suyunun Mucizevi Etkisi


Pirinç suyu ve cilt bakımı dendiği zaman çoğu kişinin nasıl yani dediğini duyar gibiyiz ama araştırma ve uygulama sonucunda pirinç suyu cilt bakımında hayalcaddesi.com ekibi olarak tam notu aldı.

Aslında şöyle bir geçmişe doğru yolculuk etmek gerekirse pirinç suyunun güzellik adına birçok bakımı sağlamak adına kullanıldığını söyleyebiliriz. Geçmişte Asyalı kadınlardan tutunda, Japonya ve Çin’ de pirinç üreten kadınların pirinçleri temizledikleri suları atmayıp pirinç sularını banyo esnasında kullanırlarmış. Kulağa ne kadar ilginç gelse de doğanın bizlere sunduklarının her derde deva olduğu bir gerçek ve yapılan araştırmaları da düşünürsek kaçınılmaz bir gerçek.

Pirinç suyu içeriğindeki B1, C ve E vitaminleri, antioksidanlar ve nemlendirme etkisiyle cilde uygulandığında kan dolaşımını hızlandırmanızı sağlayarak, yaşlılık belirtilerini azaltmada cildinizin dostudur. İçeriğindeki etki ile aynı zamanda cildin parlamasını, yumuşatmasını ve gözeneklerin sıkılaşmasında oldukça etkilidir.

Cilt Bakımında Pirinç Suyunun Mucizevi Etkisi ile cildinizin neredeyse ihtiyacı olan bakımı hiçbir masrafa girmeden doğal bir yöntemle sağlıyorsunuz. Elde ettiğiniz pirinç suyunu ufak bir pamuk yardımıyla cildinize uyguladığınızda harika bir tonik görevi gördüğünü birkaç gün kullanımın ardından fark etmeye başlayacaksınız. Tonik görevi görmesinin yanı sıra pirinç suyu aknelerden nedeniyle ciltte oluşan kızarıkların azaltılmasında, aknelerin daha hızlı bir şekilde iyileşmesinde etkili olmaktadır. Hatta düzenli kullanım sonucunda cildinizde oluşan gözeneklerin sıkılaşmasına etki ederek pürüzsüz bir cilde sahip olmanız hiç de imkansız olmaz. Tabi bir de pirinç suyunun cildi beyazlatıcı etkisi olduğunu belirtmeden geçmek olmaz. Pirinç suyunun cildi aydınlatıcı ve beyazlatıcı etkisi sayesinde cildinizde oluşan koyu lekeleriniz var bu sizi rahatsız ediyorsa pirinç suyu cildinizdeki bu soruna çözüm sağlayacaktır.

Pirinç suyu hazırlamak için yapılması gerekenler:

# Yarım su bardağı pirinç (esmer ya da beyaz pirinç kullanabilirsiniz)

# 2 su bardağı su

İlk önce yarım su bardağı pirinci iyice yıkayın ve güzelce yıkamış olduğunuz pirinci bir kase içerisine alarak 2 su bardağı suyu ekleyin. Suyun pirinçlerin üzerini geçecek şekilde olması önemli. 1 saat içerisinde ara ara elinizle suyun içerisinde pirinci ovun. Ovdukça pirinçteki mineral ve vitaminler suya karışarak cildinizin için gerekli bakımı en faydalı şekilde yapmanızı sağlayacaktır. 1 saat sonra pirinci süzerek pirinç suyunu bir kaba alın ve cildinize bir pamuk yardımıyla uygulayın. Bu şekilde pirinç suyunu uygulayabileceğiniz gibi fermente pirinç suyu elde etmenizde mümkün. Bunun için elde ettiğiniz pirinç suyunu oda ısısında en az 1 gün en fazla 2 gün bekletin. Pirinç suyunu ve fermente pirinç suyunu 4-5 gün boyunca buzdolabında saklayarak cildinize her gün uygulayabilirsiniz. Buzdolabında sakladığınız pirinç suyunu kullanmadan önce mutlaka çalkalamayı unutmayın.

Cilt Bakımında Pirinç Suyunun Mucizevi Etkisi ile güzelliğinizle parıldayın.

Bir önceki yazımız olan Ev Yapımı Peeling Maske Uygulaması başlıklı makalemizde doğal peeling, peeling ve peeling maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

101
98 Paylaşım, 101 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir