Cilt Lekelerini Kapatmak İçin Makyaj


GÜNEŞ YANIKLARI VE SİVİLCE KIZARIKLIKLARI İÇİN DÜZELTİCİ

Güneş yanıklarını ve sivilce kızarıklıklarını nötrlemek için yeşil kapatıcı kullanmanız gerekir. Yeşil renk düzenleyici kapatıcı ile mesela kırmızı bir sivilceyi çok iyi bir şekilde kamufle edebilirsiniz. Bu sayede ardından uygulayacağınız kendi ten renginizdeki ince tabaka bir fondöten sonrasında yüzünüzdeki bu kızarıklıkları tamamen gizlemiş olacaksınız.

SARI YA DA DONUK GÖRÜNEN CİLT İÇİN RENK DÜZELTİCİ

Bazı kişilerin cilt rengi daha sarı ya da donuk oluyor. Ayrıca bazı hastalık dönemlerinde veya hormonların etkisi ile birlikte zaman zaman cilt daha sarımtırak ve donuk bir görünüme sebep oluyor. İşte bu gibi durumlarda cildi daha parlak ve daha sağlıklı hale getirmek için lila (mor) rengi kapatıcıyı kullanmalısınız. Lila (mor) rengi kapatıcı ciltteki bu sarılığı dengeleyecek bir tondur. Yüz dışında lila (mor) rengi kapatıcıyı aydınlatıcı gibi de kullanabilirsiniz. Bu durumda mesela elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için tercih edebilirsiniz. Aslında bu maddeleri sadece düzeltici olarak değil, aydınlatıcı görevinde de kullanmanız mantıklı olacaktır.

cilt-lekelerini-kapatmak-icin-makyaj-1-min

KOYU GÖZ ALTLARI İÇİN DÜZELTİCİ

Eğer göz altınızda koyu morluklarınız var ise sarı hatta turuncuya yakın koyu sarılar cilt renginizi eşitleyecek bir etki yaratacaktır. Tabi ki bu aşamada sarı rengi mi yoksa turuncu rengi mi kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Bunu da kendi cildinizde deneyerek anlayabilirsiniz. Koyu bir ten renginiz varsa ve göz altlarınız daha koyu renkteyse turuncu ya da turuncuya yakın tonlar cilt rengini dengelemek için daha etkili olacaktır. Açık tenlilerde ise koyu mordan ziyade maviye çalan bir morluk olduğunda göz altına açık tonlar uygulamanız daha uygun olacaktır.

Bu maddeleri her ne kadar cilt lekelerini kapatmak üzerine anlatmış olsam da, tüm bu renk düzelticilerini aynı zamanda yüz kontürü yapmak için de kullanabilirsiniz. 🙂

Cilt lekelerini kapatmak için makyaj yaparken anlatmış olduğum yeşil, lila, sarı ve turuncu renkteki kapatıcıları nasıl uygulayacağınızı merak ediyorsanız, bunun için kapatıcılardan en uygun olanı cildinizdeki lekeyi kapatacak kadar sürerek sünger yardımı ile cildinize uygulamanız yeterli olacaktır.

Hoşça kalın… 🙂

Bir önceki yazımız olan İşyeri Makyajında Yapılan Hatalar başlıklı makalemizde güzellik, makyaj ve makyaj önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

91
90 paylasim, 91 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı