cilt-lekelerini-yok-eden-pratik-yontemler

Cilt Lekelerini Yok Eden Pratik Yöntemler


Dış faktörler, yaş aralığı, beslenme alışkanlıkları, sigara ve ilaç kullanımı gibi sebeplerden dolayı ortaya çıkan cilt lekelerinden pahalı veya karmaşık yöntemler olmadan kurtulabilmeniz mümkün! Nasıl mı? Cilt lekelerini yok eden pratik yöntemler sayesinde tabi ki!

Aloe Vera Maskesi

Aloe vera bitkisi yenilenmeyi destekleyen özelliği ile cilt dostudur. Ciltteki yanık, çatlak veya akne izlerinin tedavisinde aloe vera sıkça kullanılmaktadır. Aloe vera bitkisinin özünü cildinize direk uygulayarak 30 dakika bekleyin, ardından ılık su ile yıkayın.

Keten Tohumu Maskesi

Keten tohumunun vücuda birçok faydası bulunduğu gibi cilt lekeleri için de çok etkili bir çözümdür. Keten tohumu suyla karıştırılıp maske haline getirilir ve bir bez yardımıyla cilde uygulanır.

Portakallı Peeling

Portakalı, kabuklarının dış kısmı cildinize değecek şekilde yerleştirin. Bir süre bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Limon Suyu

Ciltteki lekelere iyi gelen doğal ve en etkili ürünlerden biride limondur. Bol miktarda içerdiği sitrik asit sayesinde ölü hücrelerin atılmasını ve ciltteki yeni hücrelerin oluşumunu büyük bir oranda hızlandırır. Bu yöntemi uygulamak ise son derece kolay! İhtiyacınız olan tek şey limon suyu ve pamuk topları olacak. Pamuk toplarını limon suyuna bastırarak cildinize masaj yapar gibi uygulayabilirsiniz. Cildinizdeki limon suyu kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın.

Salatalık

Salatalık, cildi dinlendiren ve hücrelerde yenilenme sağlayan bir sebzedir. Dilimlenen salatalıkları cildinize yerleştirin. 30 dakika kadar bu şekilde bekledikten sonra durulama yapmanıza gerek yok.

Karbonat

Karbonat, cilt yüzeyindeki lekeleri giderdiği gibi aynı zamanda bu lekelerin yeniden oluşmasını da önlemektedir. Haftada birkaç gün, ıslattığınız cildinize karbonat serpiştirin. Bu şekilde 5 dakika beklendikten sonra ılık su ile cildinizi durulayabilirsiniz.

Elma Sirkeli Tonik

Ciltteki lekelerin rengini açtığı için azalmalarına yardımcı olmaktadır. Her gün yatmadan önce bu toniği uygulayabilirsiniz. Pamuk toplarını elma sirkesine batırın ve cildinize nazikçe uygulayın. Gece yatarken toniği yıkamanıza gerek yok.

Domates Dilimleri

Domatesin içeriğinde bulunan beta karoten sayesinde cilt üzerinde yenileyici bir etkisi vardır. Domatesi dilimleyerek cildinize yerleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Elma Sirkesinin Cilt Bakımına Etkisi başlıklı makalemizde doğal cilt bakımı, doğal saç bakımı ve şifalı bitkiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

97
94 Paylaşım, 97 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir