cilt-problemleri

Cilt Problemleri


Güzellik biz kadınların vazgeçilmez bir tutkusudur. Güzellik için sayamayacağımız sayıda ürün, yöntem vardır ki artık hangi yöntemin, hangi ürünün daha iyi olduğu konusunda ne kadar araştırma yapsak dahi her yöntem ve ürüne yine de şüphe ile bakmadan denemeye karar veremiyoruz.

Güzellik için ilk önceliğimiz tabi ki doğal yöntemlerle çözüm sağlamaya çalışmak olmalı çünkü kullandığımız çoğu ürünün ileride cildimize nasıl bir etki sağlayacağı konusunda asla tam bir fikir sahibi olmamız çok zor. Cildimiz için eğer bir ürün kullanacaksak özellikle problemli bir cilde sahip olduğumuzu düşünürsek mutlaka bir dermatolog tarafından muayene edildikten sonra Cilt sorunlarımıza çözüm aramak en doğru yöntem olacaktır. Yalnız bu konuda da tavsiye üzerine gideceğiniz bir dermatolog olması da çok önemlidir. Kendi cilt problemlerimle ilgili yaşadığım bir olay da buna bir örnek.

Benim cildim yağlı bir yapıya sahip ve cildimde ufak yağ bezeleri oluşmakta ve bunu tedavi etmek adına birçok ürün kullandım ama maalesef hiçbir ürün cildimde bu sorunuma çözüm olmadı. En son çare olarak bir dermatoloğa gittim ve yapılan testlerden sonra bana roaccutane ilacını verdi. İlacı araştırdığımda ciddi etkilere sahip bir ilaç ve eğer sorunsuz bir şekilde ilacı kullandığınız dönemi atlatabilirseniz cildin düzeldiği yönünde birçok yorum okudum. Ancak ilaç her kişide elbette farklı sorunlar yaratabileceği de bir gerçek. İlacı kullanmaya başladıktan iki ay sonra ciddi psikolojik sorunlar yaşamaya başladım ve kullandığım sürede cilt kuruluğu, özellikle dudaklarda kuruluk, asabiyet, odaklanamama, dikkat dağınıklığı, çevrenizdeki insanlardan uzaklaşma gibi ciddi problemler yaşamaya başladığımda ve bunu fark ettiğimde ilacı bıraktım. İlacı bıraktıktan bir ay sonra bulguları yavaş yavaş azalmaya başladı. Dermatolog tarafından verilen bu ilacın sadece kişinin kan testine göre verilmesine tamamen karşıyım çünkü cildim için verilen ilaç sadece cilt sorunumu hedef almıyor bir psikolog ya da uzman doktor tarafından yapılacak bir test sonucu kişilere verilmesi gereken ve de en son çarelerden biri olmalı. Cildimizin sağlıklı olması, güzel olması evet hepimiz için çok önemli tabi ki ama bir birey olarak ruh sağlığımız, vücudumuzun sağlığı her şeyden daha da önemlidir.

Yeni keşfetmiş olduğum doğal yöntemle cilt sorunumun çoğunu azaltmış oldum. Denediğim ve hala kullanmaya devam ettiğim doğal yöntemi de bir sonraki makalemde sizlerle paylaşacağım.

Bir önceki yazımız olan Bir Fincan Türk Kahvesi başlıklı makalemizde cilt bakımı, sağlıklı beslenme ve türk kahvesinin faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

69
63 paylasim, 69 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı