Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2017

Cilt Uzmanlarından Bakım Tüyoları

Cilt Uzmanlarından Bakım Tüyoları

Cilt sorunlarıyla başı dertte olmayan yoktur herhalde! Ya kuru ya da yağlı olmasından yakınırsınız. En basiti güneş yanıkları baş belanızdır. O halde, cilt uzmanlarından bakım tüyoları sizin işinize yaracaktır. 🙂

Büyümeye Ve Şişmeye Başlayan Sivilcelere Buz İle Kompress!

Herkesin sivilce sorunu birbirinden farklıdır. Örneğin bazı kişilerde sivilcelerin ucu asla çıkmaz, fakat sivilce kızarır ve şişer hatta kocaman olur. Sivilce çıkmaya başladığı zaman hemen anlarsınız. İşte bu hissi yakaladığınız zaman hemen üzerine buz koyun ve eriyene kadar buzu hissettiğiniz o bölgede gezdirin. Bunu gün içerisinde birkaç kez yapabilirsiniz.

Cildi Temizledikten Sonra 60 Saniye İçinde Nemlendir!

Elimizde kronometre ile mi cilt bakımı yapacağız? diye yakınmayınız lütfen. Cilt bakım uzmanları, cildinizi jel ya da temizleme suyu ile yıkadıktan sonra 60 saniye içinde toniği ya da nemlendirici kremi sürülmesi gerektiğini belirtiyor. 60 saniyeden daha fazla cildinizi savunmasız bırakırsanız, hava cildinizdeki nemi almaya başlayacak ve cildiniz çok daha hızlı bir şekilde kuruyacaktır. Kuru bir cilt ise çok daha çabuk yıpranacak yani yaşlanması hızlanacaktır.

Cildinizi Ilık Su ile Yıkayın!

Cildinize bebek cildi gibi bakmanız gerekir. Cilt bakım uzmanları, cildinizi yıkadığınız suyun asla çok sıcak olmaması gerektiğini belirtiyor. Yüzünüzdeki deri oldukça hassastır. Sıcak su, cildin aşırı kurumasına ve cildini kırmızı lekeler gibi iltihabi bir tepki vermesine neden olabilmektedir. Cildinizde kızarıklığa neden olan su sıcak sudur. Bu yüzden sıcak sudan mutlaka uzak durmanız gerekir. Ne zamanki su ile yıkadığınız zaman cildinizde hiç bir iz oluşmuyor ise, işte o sıcaklık yüzünüz yani cildiniz için doğru sıcaklıktır. Aynı zamanda sıcak su kadar soğuk suyunda cildinize olumsuz etkileri vardır. Yani ne sıcak ne de soğuk, ılık su en iyisi!

Güneş Yanıkları İçin Pratik Çözüm!

Süt, ekşi krema veya yoğurt ile yanık olan bölgeye yapacağınız kompress cildinizin üst tabakasını hemen yumuşatacaktır. Aynı zamanda cildinizdeki kaşıntıyı da kaldırmaya yardımcı olur. Cildinizdeki kızarıklığı ve güneş yanıklarının neden olduğu ağrıyı ortadan kaldırmak ve cildi nemlendirmek için harika bir yöntemdir ekşi krema, süt ya da yoğurt.

Bir önceki yazımız olan Tüm Ciltler İçin Evde Doğal Tonik Yapımı başlıklı makalemizde gül suyunun faydaları, gül suyunun cilde faydası ve yağşı ciltler için tonik önerisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz