Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

Cinsel Hayatı Güçlendiren Diyet

Cinsel Hayatı Güçlendiren Diyet

Sağlıklı bir diyet programı ve düzenli fiziksel aktivitenin cinsel hayatınızı doğrudan etkilediğini biliyor muydunuz?

Yüksek tansiyon, sertleşme probleminin önde gelen nedenlerinden biridir. Yüksek tansiyonunuzu düzene sokmak için uygulayacağınız diyet ve spor programı, tansiyonunuz için faydalarını gösterdikten sonra sertleşme probleminiz için de derdinize deva olacaktır. Düşük kalorili diyet programları uygulayan ve fiziksel aktivitelerini arttıran kilolu erkeklerin zayıfladıktan sonra sertleşme sorunlarının da ortadan kalktığı gözlemlenmiştir. Araştırmaların birçoğu, egzersizin cinsel fonksiyonlar üzerinde olumlu etkisi olduğunu ortaya çıkarmıştır. Aynı zamanda egzersiz, depresyon tedavisinde ve kendine güvenin kazanılmasında da önemli bir rol oynar.

Yüksek Tansiyona Özel Diyet

Ulusal Sağlık Enstitüsü araştırmacıları çalışmalarının sonucunda tansiyonunu ve c0insel hayatını düzeltmek isteyen kişiler için özel bir diyet hazırlamış. Enstitünün hazırladığı diyet programına göre 2 hafta içinde hem tansiyonunuzu düşürebilir hem de seks performansınızı yükseltebilirsiniz.

Diyetin temelin kepekli ve tahıllı besinleri, sebze, meyve ve az yağlı süt ürünlerinin tüketilmesi öneriliyor. Tuz, yağ ve şeker üçlüsü diyet uygulaması süresince kesinlikle azaltılması gereken maddelerin başında geliyor. Bu diyet programına göre günlük kalori limiti 2 bin civarında.

Porsiyon örnekleri ile 2.000 kalorilik cinsel hayatı güçlendiren diyet örneği:

  • Tahıllar: 7-8 porsiyon tüketilebilir. Örneğin: 1 dilim kepekli ya da tam tahıllı ekmek. Bir buçuk bardak pirinçten yapılan pilav, makarna ya da tahıllı yiyecekler olabilir.
  • Sebzeler: 4-5 porsiyon tüketilebilir. Örneğin: 1 kase yeşil yapraklı sebze tüketilebilir.
  • Meyve: 4-5 porsiyon tüketilebilir. Örneğin: 1 tane orta boy meyve, bir tabak haşlanmış sebze ya da birkaç tane taze meyve tüketilebilir.
  • Fındık ve Fasulye: 4-5 porsiyon tüketilebilir. Örneğin: 1/3 bardak oranında fındık ya da bir buçuk bardak oranında kuru fasulye yemeği tüketilebilir.
  • Düşük yağlı süt ürünleri: 2-3 porsiyon tüketilebilir. Örneğin: Bir su bardağı süt ya da bir su bardağı yoğurt ve kibrit kutusu büyüklüğünde yağsız peynir tüketilebilir.
  • Yağsız et: 2 porsiyon veya daha az tüketilebilir. İyice pişmiş tavuk, et ya da balık yemeği tüketilebilir.
  • Kaloriler ve yağlar: 2-3 porsiyon tüketilebilir. Yemeklerde 1 tatlı kaşığını geçmeyecek şekilde margarin kullanılabilir. Ayrıca zengin bir salata için en fazla bir çay kaşığı bitkisel yağ kullanılabilir.
  • Tatlılar: Kalorisi düşük ve fazla şekerli olmayan tatlıları haftada en fazla 5 porsiyon tüketilmesi uygundur.

Elbette ki bu programı uygulamadan önce doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin. 🙂

Bir önceki yazımız olan Karaciğer Yağlanmasına Karşı Alınabilecek Etkili Önlemler başlıklı makalemizde karaciğer yağlanması nedir, karaciğer yağlanması belirtileri ve karaciğer yağlanmasının sebebi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz