cinsel-hayatiniz-hastalik-yuzunden-kotu-gidiyor-olabilir

Cinsel Hayatınız Hastalık Yüzünden Kötü Gidiyor Olabilir


Son derece mutlu mesut süren bir ilişkiniz ve çok sağlıklı bir cinsel hayatınız varken, birden bire işler yolunda gitmemeye mi başladı? O halde hiç zaman kaybetmeden bu durumun sağlığınızla ilgili bir problem olup olmadığını araştırmaya başlamalısınız. Cinsellikle ilgili yaşanılan sorunları konuşmak çiftler için çoğunlukla zor bir hamle olarak görülebilir. Fakat doğru olan hareket, eşinize ne hissettiğinizi açık bir ifade ile söyleyip yaşanan sorunu ortaya koyarak gözden kaçırabileceğiniz sorunları fark etmeyi ikiniz için de kolaylaştırmış olursunuz.

Genital Enfeksiyonlar

Cinsel ilişki yaşarken genital bölgenizde ağrı hissediyorsanız, bu ağrının nedeni o bölgede oluşan enfeksiyon olabilir. Bunu genital bölgenizde devamlı meydana gelen kaşıntı, yanma ya da ağrı hissinden kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Bu hastalık sizin cinsel ilişki esnasında acı hissetmenize sebep olabilmektedir.

Karaciğer ve Böbrek Hastalıkları

Cinsel isteksizliğiniz gitgide artıyorsa ve bu durumdan artık rahatsızlık duymaya başladıysanız, karaciğer ve böbrek gibi hayati organlarınızda ciddi hastalık problemlerinizin olması mümkün. Özellikle cinsel ilişki yaşarken kendinizi aşırı yorgun hissediyor ve ilişki bittiği anda nefes nefese kalıyorsanız, bu belirtiler karaciğer ve böbreklerinizde ciddi sağlık sorunlarına işaret ediyor demektir.

Şeker Hastalığı

Cinsel isteği olumsuz etkileyen hastalıkların en başında şeker hastalığı gelmektedir. Vücudumuzda birçok önemli organımızı etkileyen şeker, cinsel yaşamda da libidonun düşmesine sık sık sebep olmaktadır.

Ruhsal Problemler

Cinsel istekte büyük bir oranda azalma yaratan bir diğer faktör ise ruhsal problemlerdir. Özellikle depresyon, cinsel isteksizliğin en önemi sebepleri arasında yer almaktadır. Terapi veya ilaç tedavisi ile ruhsal problemlerinizden sıyrılmak için çabalamalı ve partnerinize gereken ilgili göstermelisiniz.

Menopoz ve Yaşlılık

Menopoz dönemine giren kadınlarda yaşanan hormon değişiklikleri vajinada kuruluk ve ağrılı cinsel ilişki gibi sorunları beraberinde getirmektedir. Bu dönemde alınacak doğru takviyeler ile daha sağlıklı bir cinsel hayat yaşamanız mümkün olacaktır.  Eski günlerdeki performansınıza ulaşmak için bu konuda uzman görüşlerini ciddiye alın.

Cinsel ilişkinizde yaşadığınız bu sorunlar, eşinizle aranızdaki ilişkiyi mahvetmeden siz önleminizi alın ve kontrollerinizi sık sık yaptırmayı ihmal etmeyin.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Hazırlıkları Fuarı Başlıyor başlıklı makalemizde aşk, eğlence ve etkinlik hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

117
112 paylasim, 117 puan

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı