Cinsel İlişki Yaşamanız İçin Geçerli Sebepler


Yapılan bir araştırma sonucuna göre cinsel ilişki yaşayan kadın ve erkeklerin cinsel aktivitede bulunmayan kişilere göre çok daha sağlıklı oldukları görülmüştür. Peki, cinsel ilişki yaşamanız için geçerli sebepler neler?

Konuşmadan İletişim Kurmayı Sağlıyor

Cinsel ilişki yaşamak,  ikili ilişkilerin en kritik noktalarından biridir. Cinsel ilişki çiftler arasında yaşanan birlikteliğin artmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda konuşmadan iletişim kurulmasına olanak sağlıyor.

Özgüven Geliştirmede Etkilidir

Partnerinizin cinsel ilişki sırasında mutlu olduğunu görmek size inanılmaz bir mutluluk yaşatacaktır. Aynı zamanda özgüveninizin gelişmesine katkıda bulunacaktır.

Prostat Kanseri Riskini Azaltır

Cinsel ilişki sırasında boşalma, prostat kanser riskini azaltabilmektedir. İngiliz Üroloji Dergisi’nde çıkan bir haberdeki bilgiye göre haftada 5 defa boşalan erkeklerde yaş ilerlediği zaman prostat kanseri görülme riski %20 azalmaktadır.

Pelvis Kaslarının Güçlenmesine Yardımcı Olur

Pelvis kaslarının güçlenmesi,  kadınların sorunsuz ve ağrısız doğum yapmalarına yardımcı olur. Ayrıca kadınlarda gülme ve hapşırma eylemi gerçekleşirken ortaya çıkan idrar kaçırma problemlerini olumlu yönde etkiler. Pelvis kaslarını güçlendirmek için yapılan Kegel egzersizlerini yapmakta zorluk çekiyorsanız, cinsel yakınlaşma ile bu kasları güçlendirmeniz mümkün olacaktır.

Deliksiz Uyku Uyumanıza Yardımcı Olur

Orgazm sırasında açığa çıkan oksitosin hormonu uykuyu geliştirmede etkilidir. Daha iyi ve yeterli uyumaya yardımcı olur. Yeterli ve kaliteli uyuyan kişinin sağlıklı bir kiloda kalması çok daha kolaydır. Aynı zamanda kan basıncı kontrolü için de fayda sağlamış olur.

Bir önceki yazımız olan Dikkat Edin, Penisiniz Kırılabilir! başlıklı makalemizde cinsellik ve erkek sağlığı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

106
102 paylasim, 106 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı