cocugunuzla-oynayabileceginiz-oyunlar

Çocuğunuzla Oynayabileceğiniz Oyunlar


Aile bireylerinin çocuklarıyla birlikte geçirebileceği zaman çok önemlidir. Özellikle Anne ve Baba çalışıyor ise günümüzde yaygınlaşan kaliteli zaman kavramı çocuğunuzla birlikte geçireceğiniz zaman açısından büyük önem taşıyor.

Çoğu anne ve baba yoğun iş temposu, gün içerisinde yaşanan stres ve annelerin eve geldikten sonraki yaşadığı ev işleriyle geçen vakit çocuğunuzla zamanınızı daha kısıtlı hale getiriyor. Çocuğunuzla yaşayacağınız bir saatlik eğlenceli bir oyun bile çocuğunuz için harika olacaktır. Bir saat bir günün boşluğunu tamamen doldurmasa bile çocuğunuzla geçirdiğiniz 1 saatlik süre bile çocuğunuz için çok anlamlı olacaktır. Ayrıca teknoloji çağında yaşamamız ve çocukların teknolojiye küçük yaşlarda yönelmesi de çoğu görsel hafıza, hayal gücü, yaratıcılık gibi özelliklerini yok etmektedir. Tüm bunların önüne geçebilmek için ve kaliteli zaman geçirmek için Çocuğunuzla Oynayabileceğiniz Oyunlar;

  • Çocuğunuzla birlikte puzzle yapabilirsiniz. Puzzle hem büyükler hem küçükler için keyifli bir eğlence aracıdır hem çocuğunuzun görsel hafızasının hem de hayal gücünün geliştirmesine katkıda bulanarak sizde bütün günün yorgunluğu çocuğunuzla birlikte puzzle yaparak atabilirsiniz.
  • Birlikte maket evler, uçaklar, arabalar, bebekler yaparak çocuğunuzun el işi ve yaratıcılık, hayal gücünü geliştirerek harika vakit geçirebilirsiniz.
  • Küçük parmak kuklalar ya da el kuklaları ile hem çocuğunuzu eğlendirip güldürürken çocuğunuzun düşünme gücü, hayal gücü, mizah yönünü güçlendirerek harikalar yaratabilirsiniz.
  • Çocuğunuza hikaye okurken hikayeyi kitap da yazdığı gibi okumayın sizde hikayeye kendinizden bir şeyler katıp ve hikayedeki karakterleri seslendirmeniz çocuğunuz için hem eğlenceli olacak hem de çocuğunuzun hikaye kahramanı olmanızı sağlayacaktır.
  • Yemek hazırlarken eğlenceli hale getirip çocuğunuzun da sizinle birlikte vakit geçirmesini özellikle hamur işi yaparken yaptığınız hamurdan bir parça da çocuğunuza verip size eşlik etmesini isteyerek harikalar yaratmasını isteyebilirsiniz. Böylelikle mutfakta çocuğunuzla birlikte daha keyifli vakit geçirebilirsiniz.
  • Çocuğunuzla birlikte özellikte yatmadan önce gölge oyunları oynayabilirsiniz hem çocuğunuzun karanlıktan korkmasını önlemek için harika bir oyun hem de yatmadan önce eğlendirerek vakit geçirmenizi sağlar.
  • Çocuğunuzla resimler çizip ya da boyama kitaplarını kullanarak pastel, sulu boya, kuru kalem boya kullanarak boyama, görsel hafıza, hayal gücünü geliştirebilirsiniz.

Bu tarz gibi eğitici oyunlar çocuğunuzla harika vakit geçirmenizi sağlayacaktır ve hem çocuğunuz hem de sizin için keyifli vakit geçirmeyi sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Göztepe 60. Yıl Parkı başlıklı makalemizde çocuk, eğlence ve istanbul göztepe parkı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

93
88 paylasim, 93 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı