Çocuk Odası İçin Yaratıcı Fikirler


Hem çocuğunuzu mutlu etmek hem de havalı bir çocuk odası tasarlayabilmek için sizlere çocuk odası için yaratıcı fikirler hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Çocuğunuz Kendini İfade Etsin

cocuk-odasi-icin-yaratici-fikirler1

Yeni nesil akıllı tahtalarla, sanal gerçeklik gözlükleriyle ve tabletlerle büyüyor. Peki, karatahta ile tebeşir tozunun yerini hangisi tutabilir? Karatahta ve tebeşir ikilisi hiçbir teknolojik oyunun vermeyeceği yaratıcı bir ortam sunmaktadır. Maliyeti yok denecek kadar az olan karatahtayı, çocuk odasının dekorasyonunda kullanmak oldukça iyi bir fikir olacaktır.

Yaşam Alanınızda Örnek Olun

cocuk-odasi-icin-yaratici-fikirler2

Çocuklar sürekli sorular sorarak yanıt ararlar. Bu sorular ve yanıtlar çocuğun  hayatı kavramasında yol göstericidir. Zihinsel gıdalarının önemli bir kısmı çevreyi gözlemlemekten gelen çocukların odasında sürdürülebilir bir dünyanın var olduğunu ve geri dönüşüm alışkanlığını çocuğunuza aşılayabilirsiniz. Geri dönüştürülmüş bir malzemeden yapılan oyuncak veya masa çocuğunuzda olumlu bir etki yaratacaktır.

Hayallerine Ortak Olun

cocuk-odasi-icin-yaratici-fikirler4

Çocuğunuzun hedeflerini belirlemede fazla baskıcı olmamalısınız. Onun neyi sevip sevmediğini tam olarak kestiremeyeceğiniz için çocuğunuzun hoşlandığı şeyleri keşfetmesine izin verin. Ona yaratıcılığını geliştirmesi için odasındaki dekorasyonla olanaklar yaratabilirsiniz. Mesela uçaklara bayılan ve havacılıkla ilgilenen bir çocuk için en doğru dekorasyon fikirlerini seçin. Ya da arabalara ilgisi olan, futbol tutkunu… Kısacası onun kurduğu hayallere odasındaki dekorasyonla birlikte ortak olup çocuğunuzun özgüven sahibi olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Doğaya Gidemiyorsanız Doğa Size Gelsin

cocuk-odasi-icin-yaratici-fikirler3

Maalesef ki günümüzün çocukları sokaktan, çevreden ve doğal ortamlardan uzakta büyütülmektedir. Bugüne kadar hiç sokak aralarında maç yapmamış, saklambaç, seksek ve yakan top gibi oyunları oynamamış çocuklar var. Zamanı geri çevirme şansımız olsaydı, onları bu güzel oyunlarla daha haşır neşir yapmak için çabalardık. Size marjinal bir fikir önerelim. Madem çocuğunuz doğadan uzak, o halde odasına bir ağaç parçası yerleştirerek ona doğayı hissettirebilirsiniz.

Planlı Olmak Erken Yaşlarda Başlar

cocuk-odasi-icin-yaratici-fikirler5

Her ebeveyn gibi sizde çocuğunuzun planlı, düzenli ve derli toplu olmasını isteyebilirsiniz. Oyuncaklarını toplamayı ve odalarını düzenli tutmayı öğretmeye çalışırsınız. Bunu daha kolay bir şekilde yapabileceğinizi söylesek? Çocuğunuzun odasında çok sayıda çekmece ve gözün bulunduğu, eşyalarının yerlerinin belirli olduğu bir çocuk odası hazırlayarak çocuğunuzun kendi eşyalarını kolay bir şekilde toplamasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede erken yaşta çocuğunuzun iyi bir alışkanlık kazanmasına katkıda bulunursunuz.

Her şey, çocuklarımız ve iyi bir dekorasyon için… 🙂

Hoşça kalın…

Bir önceki yazımız olan Çocuğunuzdaki Duruş Bozukluğunu Ciddiye Alın başlıklı makalemizde çocuk, çocuk sağlığı ve duruş bozukluğu hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

93
90 paylasim, 93 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı