cocuklar-gunde-kac-yumurta-tuketmeli

Çocuklar Günde Kaç Yumurta Tüketmeli?


Uzmanlar, 1 yaşını dolduran çocukların günde 1 adet yumurta tüketmesi gerektiğini söylüyor. Çocuklardaki demir eksikliğinin kırmızı et ve yumurta ile karşılanabileceğini belirten beslenme uzmanları, kırmızı et alamayan ailelere yumurtayı öneriyor.

Yumurta, anne sütünden sonra en  değerli protein olarak bilinmektedir. Yumurta ayrıca proteinleri açısından vücutta kalıcılığı %100 en değerli bir besin kaynağıdır. Belirli bir ısıda saklanan yumurtadan bir canlı çıktığını, başka bir besinde böyle bir özelliğin olmadığını belirten uzmanlar, 1 yaşını dolduran çocuğa anne sütü yüksek olmayan proteinlerinden dolayı yetersiz kalacağından dolayı hayvansal proteinleri öneriyor. Bu durumda yumurta  ilk sırada yer alıyor. Yani 1 yaşını dolduran çocukların günde 1 adet yumurta  tüketmesi gerekmektedir. Ebeveyn olarak çocuklarınızın protein, kalsiyum ve demir kaynaklarını düşünmeniz gerekiyor. Her ailenin kendi kültürü ve ekonomik yapısına göre bir uygunluğu vardır. Kırmızı et bugün yüksek fiyatlarda satıldığı için kırmızı et alamayan ailelerin yumurtaya ağırlık vermesini öneriyoruz.

YAZ AYLARINDA YUMURTA YENİR Mİ?

Uzmanlar, alerjik durumların direkt yumurtaya bağlanmasını doğru bulmuyor. Özellikle hamilelerin de yumurtayı sıklıkla tüketmesi gerektiğini vurgulayarak hamile bir kadının günde 2 adet yumurta tüketmesinin hem anne için hem de bebek için bin bir faydasının olduğunu ifade ediyor. Ailede kolesterole bağlı genler ile geçen yağ bozukluğu olmayan çocukların yumurta yemesinin alacağı protein değeri bakımından oldukça önemli olduğunu belirtmek isteriz.

Bir önceki yazımız olan Tatlı Yiyerek Zayıflamak Mümkün! başlıklı makalemizde diyet ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

94
91 paylasim, 94 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı