cocuklugumuz

Çocukluğumuz ve Çocuğumuz


Hepimiz çocuk olduk. İp atlama, körebe, yakar top, sek sek, saklambaç, misket, futbol, basketbol ve daha ilerisi meyve ağaçlarına dalmalar 🙂

Oyunlarda düştük yaralar içerisinde kaldık, kıyafetlerimiz hep kirliydi… Oynardık, ama çok eğlenirdik, kaybederdik, gülerdik, kaybettikçe hırslanır, tekrar oynardık. Kazanınca dünyalar bizim olurdu en çok bunları yaşarken keyif alırdık ve eğlenirken geliştirirdik dünyamızı.

Günümüz çocuklarında sosyalleşme sorunu fazlaca bulunmaktadır. Bizim çocukluğumuzdaki gibi meyve ağaçlarına dalıp düşmüyorlar, çocuklarda ne yara var nede bir çizik var. Günümüz çocukları anne, baba ve çevrelerinden gördükleriyle ve elbette teknoloji ile büyüyorlar.

Bugünün çocukları takım oyunu nedir, dostluğun gerçek anlamı nedir bilmiyorlar ve“hayır” ı kabul edemiyorlar.

Kola kutusu ile maç , gazoz kapağından misket, bozuk paradan sıra üstünde futbol, basit taşlardan dama oynamayı öğretip müsaade edelim ki, hayatta karşılarına çıkacak olan  zorluklara da farklı çözüm yolları bulmalarına fırsatlar verelim. Çocukluğumuz ve çocuğumuz arasında derin bir uçurum var ve en büyük etkenlerden biri teknolojinin getirdikleri diye düşünüyor olabilirsiniz ama teknolojiyi tek başına suçlamak tamamen kendi hatalarımızın üstünü kapatmak için kullandığımız piyon gibi. Herkesin bu konuda daha düşünceli olması gerekiyor çünkü yetiştirdiğimiz nesil bizim ileride miras bırakacağımız bir nesil ve her şeyden önce bizim evlatlarımız.

Biz ebeveynler eski zamanları hatırlayıp, çocuklarımızı teknoloji esiri, sosyalleşmeden uzak insanlar olmasına neden olmayalım, onların hayatlarını daha da güzelleştirelim. Teknolojinin faydalarından elbette bizler de çocuklarımızda faydalanacak ancak önce bırakın çocuk olmayı çocukluklarının getirdiği güzellikleri en saf en masum haliyle yaşasınlar bunun için de lütfen öncelikle siz çocuklarınızın yanında teknolojiyi, sosyal ortamı bir kenara bırakın…

Sevgiyle ve Saygıyla kalın…

Bir önceki yazımız olan Biz Kadınlar Ne İsteriz? başlıklı makalemizde aşk, evlilik ve kadın hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

82
88 paylasim, 82 puan

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Çocukluk yılları zorda geçse, güzelde geçse hep aranacak yıllardır ve en değerli günler ve saatlerdir çünkü en değeli kavram zamandır..

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı