cuma-kizi

Cuma Kızı


Cuma Kızı – Jane Green

Bir kadın olarak tarafsız davranmak isterdim ama söz konusu Jane Green olunca bu mümkün olmuyor ! Eğlenceyi doruklarda yaşatan Jane Green her kitabında anlattığı karakterle kendinizi bağdaştıracak bir nokta buluyorsunuz resmen. Kadın okuyucuların oldukça beğendiği kitaplarda anlattığı karakterler hayatımızda yer alan kişilerle ya da bizlerle aynı statüde olduğundan mıdır bilmem ama okurken karakterlerle arkadaş olmuş buluyorsunuz kendinizi.

Cuma Kızı 15 yıllık evliliğini sonlandırdıktan sonra birden bire 15 yıl öncesinde nasıl birisi olduğunu hatırlamaya çalışan Kit’in bu süreçte yaşadıklarını anlatan bir hikaye. Tabi boşanmak özellikle kadınlarda zorlu bir süreç. Ve Kit bu süreci 1 yıl kadar olan sürede zorluklarla geçirse de 1 yılın sonunda adeta küllerinden doğuyor ! Güzel bir işe başlayan Kit 2 çocuğu ve kendisine pekte karışmayan eski kocasından uzakta rahat bir hayata başlarken bir de yogaya merak salıyor. Bu tempoda mutlu olmamak elde değil tabi ama aşk için her zaman bir yer vardır hayatta 🙂 Uzun yıllardan sonra sahalara dönen Kit aradığı beyaz atlı prensi bulmuş mu? 2 çocuklu bir evliliği geride bırakan bir kadın için aşk hayatının ne kadarında olabilir? Ya her şey göründüğünden farklı ise ne olacak dersiniz?

Birde varlığından habersiz güzel ve genç olan kız kardeşte gelirse hayatının tam ortasına ! Hoooop seyret şimdi gümbürtüyü ! Dostluğun ve aile bağlarının güçlülüğünü görürken aşkın acımasız ve tanıdıklığına karşı zaafını görebileceğiniz bir hikaye ! Hadi bakalım Kit, biz kadınlar senin arkandayız dostum! Diye bağırmamak için kendinizi zor tutacağınız bu kitapta her kısım dolu dizgin bir akıcılık ve ustalık ile yazılmış, elinizden bırakmak istemeyeceğiniz kadar sürükleyici ve eğlenceli ! Kit ile bir yolculuk yapmak isterseniz pişman olmayacaksınız ! 🙂

Bir önceki yazımız olan Uçurtma Avcısı başlıklı makalemizde khaled hosseini kitapları, kitap ve kitap öneri hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

64
65 paylasim, 64 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı