Dijital Detoks Başlıyor


İzmir’de cep telefonu ve tablet gibi dijital dünyaya açılan hiçbir teknolojik cihazın alınmayacağı, bir nevi ‘dijital detoks’ programının uygulanacağı ‘Teknolojik Uyku Festivali’ yarın yani 15 Eylül’de başlıyor!

Türkiye’de 35 ilden 3 bin 516 kişinin başvuru yaptığı festivalin katılımcıları kura sistemi ile belirlendi. Türkiye genelinden 80, İzmir genelinden 60 ve Buca genelinden 60 olmak üzere toplamda 200 talihlinin asil ve yedek olarak belirlendiği Buca Belediyesi 2. Uyku Festivali katılımcı listeleri, www.uykufestivali.com internet sitesinden yayınlandı. Aynı zamanda listeler Buca Belediyesi ve Uyku Festivali sosyal medya hesaplarından da yayınlandı.

2 GÜNLÜK DİJİTAL DETOKS

15 Eylül 2017 Cuma akşamı başlayacak olan bu muhteşem etkinlikte tüm ihtiyaçlar ücretsiz olarak karşılanacak. 2. Teknolojik Uyku Festivali’ne katılma şansı yakalayan kişiler, sanal dünyanın bilgi kirliliğinden ve ilişkileri kopartarak yalnızlaştıran yapısından 48 saat kopma cesaretini göstermeyi başaracaklar. Yaşayacakları ilginç deneyim öncesinde ise cep telefonu ve tablet gibi teknolojik cihazlarını festival alanı girişinde bırakarak yetkililere teslim edecekler. Katılımcılar 2 gün boyunca hem doğanın ve arkadaşlığın hem de yüz yüze iletişimin ve doyumsuz lezzetlerin keyfine varacaklar.

Bir önceki yazımız olan Televizyondaki Tehlike başlıklı makalemizde psikoloji, sağlık ve teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

78
74 paylasim, 78 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı