dısarıda-spor-yapmanın-faydaları

Dışarıda Spor Yapmanın Faydaları


Sağlıklı ve fit bir vücuda kavuşmak için spor yaparken salon yerine, dışarıda egzersiz yapmanız sizin için çok daha faydalı olacaktır. İşte dışarıda spor yapmanın faydaları

Daha Zinde Başlangıç Sağlar

İyi bir sabah sporu sonrası kendinizi çok daha dinç ve enerjik hissedersiniz. Egzersiz sonrası vücudunuzun aktifliği ve dinçliği 4-10 saat arası devam edecektir. Sabah spor yaparken vücudunuzun fazla oksijen alması ve kan dolaşımının düzenli olmasından dolayı hem fiziksel hem de psikolojik olarak kazandığınız enerji, yoğun bir günün üstesinden gelmenizi daha kolay bir hale getirecektir.

Stresi Azaltır

Stres seviyenizi düşürmek için dışarıda yürümek size gerçekten çok iyi gelecektir. İlk başlarda belki bu fikir size sıkıcı gelebilir. Fakat başladığınızda ve birkaç yürüyüşten sonra ne kadar rahatlatıcı bir şey olduğunu fark edeceksiniz.

Disiplin Kazandırır

Spor hayatımıza disiplin ve motivasyon katar. Sabahları uyanmada ya da sabahları kendine gelmekte güçlük çekiyorsanız, sporu mutlaka hayatınıza dahil etmelisiniz. Evde kalmak bu fikirden kolay bir şekilde vazgeçmenize neden olabileceği için kalkar kalkmaz kendinizi dışarı atmanız çok daha iyi olacaktır.

D Vitamini

Güneş, en büyük D vitamini kaynağıdır. Her gün dışarıda yürümenin en iyi nedenlerinden biri D vitamini alıyor olmanızdır. D vitamini ihtiyacını karşılayabilmek adına bedeninizin en az 15 dakika güneş görmesi gerekir. D vitamini mevsimsel duygu bozukluğu, kolon kanseri, kalp hastalıkları ve depresyon gibi pek çok hastalığı önlemede etkilidir.

Daha İyi Bir Uyku

Sabah ya da akşam hiç fark etmez. Dışarıda yapacağınız spor sayesinde çok daha kolay bir şekilde uykuya dalarsınız ve uyku kaliteniz artar. Her gün sabahları aynı saatte spor yapmak, vücudunuzun 24 saatlik tüm biyolojik fonksiyonlarını düzenleyen sistemin iyi bir şekilde gelişmesini sağlar. Bir kere uygun ritmi tutturduğunuz zaman vücudunuz her gün kendiliğinden aynı saatte uyanarak sizi günlük sporunuzu yapmaya teşvik edecektir.

Dışarıda Spor Yaparak Çok Daha Fazla Kalori Yakılır

Sabah sporunda metabolizma çok daha hızlı çalışır ve daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur. Egzersiz yapmadan 1 saat önce yiyeceğiniz elma ya da yoğurt ile bu süreci hızlandırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Güne Zinde Başlamak İçin Edinmeniz Gereken 6 Alışkanlık başlıklı makalemizde egzersiz, sağlık ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

90
87 paylasim, 90 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı