diyette-dogru-bilinen-bazi-yanlislar

Diyette Doğru Bilinen Bazı Yanlışlar


Bugüne kadar zayıflamak ve diyet yapmak ile ilgili birbirinden farklı yazılar ile karşılaşmışsınızdır. Ancak bazı bilgiler bizleri yanıltabiliyor. Her yazılan şeyin doğru olduğunu kabul edip uygulamak başarısız sonuçlar ile karşılaşmanıza sebep olabilir. Bu durumda otomatik olarak sizin zayıflama hevesinizi elinizden alacaktır. Bu yüzden diyette doğru bilinen bazı yanlışlar hakkında sizler için bilgileri toparladım. Hadi, hep birlikte inceleyelim. 🙂

  • Kahvenin ve çayın, suyun yerini tutabileceğini söyleyenler olmuştur. Ancak bu tamamen yanlış bir bilgidir. Su, vücudun doğal dengesi için gerekli olan ve vücudu temizleyen oldukça önemli bir içecektir. Suyun olumlu etkilerini başka hiçbir yerden sağlayamayacağınızı bilmelisiniz. Bu yüzden günlük su tüketimine ekstra önem vermeniz gerekiyor.
  • Diyet yaparken sınırsız meyve tüketebileceğinizi sanıyorsanız, çok büyük bir yanılgı içerisindesiniz demektir. Biliyorsunuz ki, her şeyin fazlası zarardır. Özellikle bazı meyveler içerisinde bulunan yüksek miktardaki şeker fazla tüketildiği zaman sizin kilo almanıza neden olabilir.
  • Öğünlerden birini tüketmezsem çok daha hızlı bir şekilde kilo veririm diye düşünen bayanlar ve baylar! Bir süre sonra kilo veremeyeceklerini, hatta bazılarında kilo artışlarının görüleceğini söylemek isterim. Bu sebepten dolayı özellikle sabah kahvaltılarınızı kesinlikle atlamamalısınız. Aynı zamanda belirli bir saat düzeni ile bütün öğünlerinizi doğru bir şekilde değerlendirmelisiniz. (Ana öğün-Ara öğün)
  • Bir de diyet ürünlerinin sınırsız bir şekilde tüketilebileceğini düşünenler vardır aranızda. Bu imkansız bir şey yani mümkün değil! Aldığınız ürün ne kadar diyet ürünü bile olsa, içerisinde barındırdığı bazı maddelerin fazla tüketilmesi sonucunda kilo vermeyi durdurduğu bir gerçektir. Hatta aşırı derecede bu tüketim abartıldığı zaman kilo almaya bile neden olduğu gözlemlenmiştir.

Doğru bilgiler ile düzenli bir diyet ve spor programı uygularsanız hedeflediğiniz sonuca ulaşmanızda hiçbir engeliniz kalmayacaktır. Bu yüzden sizde zayıflama hevesinizi yarıda bırakan yanlış diyet bilgilerinden uzak durup, bu işi bilen kişilerin sizi yönlendirmesine izin verin.

Diyet yapmayı sadece güzel bir vücuda sahip olmak için değil, sağlıklı ve kaliteli bir yaşama kavuşabilmek için benimsemeye çalışın. Doğru bilgiler ve istikrar sizi mutlu sona ulaştıracaktır. 🙂

Bir önceki yazımız olan Zerdeçalın Sağlığa Faydaları başlıklı makalemizde sağlık, sağlıklı beslenme ve zerdeçalın faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

93
92 paylasim, 93 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı