maden-suyunun-faydasi

Doğal Maden Suyunun Faydaları


Yer altından gelen mucizevi bir su kaynağı olarak sofralarımıza taşınan doğal maden suyunun faydaları saymakla bitmiyor. Gaz, elementler ve mineral tuzu gibi bileşenlerden meydana gelen bu içecek mineral bakımından çok zengindir.

Vücutta bulunan potasyum ve magnezyum miktarını dengelediği gibi fosfat ve kalsiyumu da düzene sokar. Aynı zamanda vücudun hızlı bir şekilde toksinlerden arınmasına da yardımcı olur. Maden suyu tat olarak asit hissi verse de içeriğinde asit bulundurmaz.

Vücudun ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri depolayabildiği için özellikle yetişkinlerin her gün maden suyu tüketmesi önemlidir. Hamile olan bayanlar ve çocuklarda rahatlıkla maden suyu tüketebilir. Maden suyu sadece fizyolojik olarak değil, aynı zamanda güzelliği de olumlu yönde etkilemektedir.

Cilt sorunları ile baş ederken size yardımcı olan bu doğal içecek sayesinde kırışıklık ve sivilce sorunlarınızı da en aza indirebilirsiniz. Cildi korur, nem dengesini düzenler, cilde pürüzsüz ve canlı bir görünüm kazandırarak sizin kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Ayrıca böbrekteki taş oluşumunu engelleyen doğal maden suyunun faydaları bununla da sınırlı kalmayarak, belki de gün içerisinde en çok zorlandığımız konulardan biri olan sindirim problemlerini de ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Mide yanmalarına, idrar yollarına, bağırsaklara, gaz problemlerine ve şişkinliğe iyi gelir. Şeker hastalarının tedavisinde ön plana çıkan maden suyu sayesinde kan basıncını ve şekeri dengeye sokabilmek mümkündür. Kilo sorunu olan kişilerinde mutlaka tercih etmesi gereken sağlıklı bir içecektir.

Bizde doğal maden suyunun faydalarına kayıtsız kalamadık ve sizlere hem lezzetli hem de farklı bir tat sunmak istedik. Vereceğimiz çörçil tarifi sayesinde maden suyu keyfinizi ikiye katlayabileceksiniz. Her zaman sadelikten yana olmak iyidir, fakat bazı zamanlarda kendinizi şımartmak hiç fena olmayacak.

corcil-2

Çörçil İçin Gerekli Malzemeler:

# 330 ml hacimli bir bardak

# 1 çay kaşığı tuz

# 200 ml sade maden suyu

# Orta boy sulu bir limon

Hazırlanışı:

corcil-tarifi

İlk olarak bardağınızın içine beşte birini kaplayacak şekilde limonu sıkınız. Daha sonra tuzu ilave edin ve sodayı yavaşça dökerken bir yandan da karıştırmaya devam edin. İsteğe göre buz ve pipet ekleyebilirsiniz.

corcil-hazir

İşte bu kadar basit! Afiyet olsun.

Bir önceki yazımız olan Nutellalı Kurabiye başlıklı makalemizde beş çayı, kurabiye tarifleri ve pratik tarifler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

85
89 Paylaşım, 85 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir