dogum-cantasi

Doğum Çantasında Olması Gerekenler


Aile kurmak ve anne olmak için çocuk sahibi olmak istediğinizde her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmeli ve olası bir acil duruma göre hazırlıklı olmalısınız. Yapacağınız her türlü önlem ve hazırlık hem sizi hem de doğacak bebeğinizi rahat ettirecektir.

Peki, anne adayları doğum çantasında olması gerekenler konusunda yeteri kadar bilgi sahibi mi? Eğer sizde anne adayıysanız, hemen kalem kağıdı elinize alın ve doğum çantasında olması gerekenler konusunda size verdiğimiz bilgileri not edin.

Doğum çantası hazırlarken önceliğiniz hem annenin hem de bebeğin ihtiyaç duyabileceği ürünler olmalıdır. İşte onlar;

# Anne adayı ilk olarak mutlaka mevsim şartlarını göz önünde bulundurmalıdır.

# Yanınızda en az 2-3 gecelik olmalıdır. Ayrıca sabahlık koymayı da unutmayın.

# Doğum çantasında kullan at terlikler, hijyen ve kişisel bakım seti, çorap, iç çamaşırı, kalem, anı defteri, kamera ve fotoğraf makinesi konulmalıdır.

# Doğum çantasında sigorta bilgileri, kimlik fotokopisi gibi hastanede gerekli olabilecek evraklarında bulunması sizin için faydalı olacaktır.

# Anneler hastane çıkışı yaparken giyecekleri kıyafetleri de doğum çantasına koymayı unutmamalıdır.

# Bebekler için ise en az 3-4 kısa ve uzun kollu body, çorap, tulum ve pijama konulmalıdır. Ayrıca çarşaf, yeni doğanlara özel bebek bezi, yelek, ıslak mendil, bez mendil, bebek bakım seti, eldiven, başlık, önlük, battaniye ve hastane çıkışı için kıyafetleri de çantaya konulmalıdır.

Çantaya Koyun ve Listede İşaretleyin

Anne adayı doğumundan en az 2 ay önce doğum çantasını hazırlamalıdır. Herhangi bir şeyi unutmamak için ise listedeki ürünleri çantaya koydukça altını çizmeli veya işaret koymalıdır. Bebeğine kavuşacağı için günlerce hayal kuran anne adayı, doğum yaklaşmaya başlayınca çok daha fazla heyecanlanacaktır. Bu yüzden bazı şeylerin unutulma ihtimali çok daha yüksektir. Eğer ki, bu heyecana kapılıp eksiksiz bir doğum çantası hazırlamak istiyorsanız, erkenden hazırlıklara başlamalısınız. Bu konuda hamile uzmanlarından da yardım alabilirsiniz.

Sağlıkla kalın…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

91
91 Paylaşım, 91 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir