dogum-sonrasi-olusan-gogus-ucu-catlaklarina-cozum

Doğum Sonrası Oluşan Göğüs Ucu Çatlaklarına Çözüm


Hemen hemen tüm annelerin muzdarip olduğu konulardan birini daha sizler için mercek altına aldık. Göğüs uçlarında oluşan çatlaklar hem görüntü olarak anneyi zorlar hem de annenin dayanılmaz acılar çekmesine neden olur. Bu acılar ile başa çıkmanın kolay yolunu ve bebeğiniz içinde en sağlıklı olanı sizler için paylaşacağım.

Neredeyse doğum yapan her kadının başına gelen bir olaydır bu. Göğüs uçlarında oluşan çatlaklar canınızı çok yakarken, bir yandan da bebeğinizi emzirme çabası ile boğuşuyor oluyorsunuz. Mevzu bahis yaralar sütün hemen inmemesinden ve bebeğinizin boş meme ucunu emmesinden kaynaklanmaktadır. Özellikle sezaryen doğum yapan kadınlarda bu durum çok daha fazla olmaktadır. Yani göğüs uçlarından süt biraz daha geç inebilmektedir. Bebeğiniz ise refleks olarak süt olmasa bile meme ucunuzu emer ve bu can sıkıcı çatlakların oluşumuna neden olur. Size sunacağımız çözüm yolunun adı kakao yağı! Kakao yağını size yakın olan aktarlardan uygun fiyatlarda bulabilir, ihtiyacınız kadar miktarda satın alabilirsiniz.

Peki, Kakao Yağı İle Ne Yapabilirsiniz?

Yapmanız gereken tek şey mucizevî kakao yağını meme ucunuzun etrafında ortaya çıkan yara ve çatlakların üzerine birkaç damla olacak şekilde damlatmanız olacaktır. Özellikle emzirmeden önce damlatmanız, oluşacak çatlaklara ilk baştan engel olmanızı sağlar. Merak etmeyin! Kakao yağı hiçbir şekilde bebeğinize zarar vermeyecektir. Kakao yağı tamamen bitkisel olduğu için son derece sağlıklı olduğunu belirtmek isterim. Hele bir de maddi açıdan sizi hiç üzmüyor olması da, çok ayrı bir avantaj sağlamaktadır. Yara ve çatlakların en sağlıklı ve en kolay çözümü kakao yağından geçmektedir. Hamileliğinizin sekizinci ayından itibaren kakao yağını göğüs uçlarınıza sürdüğünüz zaman çatlaklarınızın çok daha az oluştuğunu ya da hiç olmadığını sizde kullandıkça fark edeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanızı Sağlayacak Maske Tarifi başlıklı makalemizde cilt bakımı, cilt maskesi ve vücut bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

115
110 paylasim, 115 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı