dogum-sonrasi-olusan-gogus-ucu-catlaklarina-cozum

Doğum Sonrası Oluşan Göğüs Ucu Çatlaklarına Çözüm


Hemen hemen tüm annelerin muzdarip olduğu konulardan birini daha sizler için mercek altına aldık. Göğüs uçlarında oluşan çatlaklar hem görüntü olarak anneyi zorlar hem de annenin dayanılmaz acılar çekmesine neden olur. Bu acılar ile başa çıkmanın kolay yolunu ve bebeğiniz içinde en sağlıklı olanı sizler için paylaşacağım.

Neredeyse doğum yapan her kadının başına gelen bir olaydır bu. Göğüs uçlarında oluşan çatlaklar canınızı çok yakarken, bir yandan da bebeğinizi emzirme çabası ile boğuşuyor oluyorsunuz. Mevzu bahis yaralar sütün hemen inmemesinden ve bebeğinizin boş meme ucunu emmesinden kaynaklanmaktadır. Özellikle sezaryen doğum yapan kadınlarda bu durum çok daha fazla olmaktadır. Yani göğüs uçlarından süt biraz daha geç inebilmektedir. Bebeğiniz ise refleks olarak süt olmasa bile meme ucunuzu emer ve bu can sıkıcı çatlakların oluşumuna neden olur. Size sunacağımız çözüm yolunun adı kakao yağı! Kakao yağını size yakın olan aktarlardan uygun fiyatlarda bulabilir, ihtiyacınız kadar miktarda satın alabilirsiniz.

Peki, Kakao Yağı İle Ne Yapabilirsiniz?

Yapmanız gereken tek şey mucizevî kakao yağını meme ucunuzun etrafında ortaya çıkan yara ve çatlakların üzerine birkaç damla olacak şekilde damlatmanız olacaktır. Özellikle emzirmeden önce damlatmanız, oluşacak çatlaklara ilk baştan engel olmanızı sağlar. Merak etmeyin! Kakao yağı hiçbir şekilde bebeğinize zarar vermeyecektir. Kakao yağı tamamen bitkisel olduğu için son derece sağlıklı olduğunu belirtmek isterim. Hele bir de maddi açıdan sizi hiç üzmüyor olması da, çok ayrı bir avantaj sağlamaktadır. Yara ve çatlakların en sağlıklı ve en kolay çözümü kakao yağından geçmektedir. Hamileliğinizin sekizinci ayından itibaren kakao yağını göğüs uçlarınıza sürdüğünüz zaman çatlaklarınızın çok daha az oluştuğunu ya da hiç olmadığını sizde kullandıkça fark edeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Yumuşacık Ellerin Sırrı Bakım Peelingi Tarifi başlıklı makalemizde el bakımı, peeling ve vücut bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

115
110 Paylaşım, 115 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir