dudak-dolgusu-modasi-1-1

Dudak Dolgusu Modası


Barok döneminde güzel kadın tanımı ‘küçük ağızlı kadın’ olarak tabir edilirdi. Küçük dudaklar masumiyet sembolü olarak tarihte yer almaktaydı. Hayatımıza giren Bridget Bardot ve sonraki dişi ikonların dolgun dudakları karşımıza çıktıktan sonra tüm bu anlayış yerini büyük dudaklara bıraktı. Hangi kadın Angelina Jolie’nin dudaklarına ve insanda bıraktığı etkiye sahip olmak istemez ki!

Kalın dudakların yüzü olduğundan daha genç ve daha çekici gösterdiği fikri yavaş yavaş yüksek sesle telaffuz edilmeye başlandı. Peki, bu konuda elimizden ne gelir ve ne gibi bir şey yapabiliriz? Bu aşamada kozmetik ürünler en kolay ve acısız çözüm gibi gözükmektedir. Bu ürünlerin içeriğinde bulunan C vitaminleri kolajen salgısını arttırdığı için dudaklara geçici dolgunluk kazandırmaktadır. Kozmetik ürünler anlık bir mutluluk sağlıyor olsalar da,  gece yatarken ince dudaklara tekrardan geri dönmek zorunda kalıyorsunuz. Hem uzun soluklu hem de etkili bir çözüm için dudak dolguları günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Hatta günümüzde burun estetiğinden sonra kadınlar arasında en çok tercih edilen estetik bölgesi dudak olmuştur.

Dudak dolgusu kalıcı bir uygulama olduğu için pişmanlık duymayacağınız ve denemekten çekinmeyeceğiniz bir macera olacaktır. Etkisi 6 ay ile 1 yıl arasında değişen dudak dolguları için özel bir zaman ayırmamıza ihtiyaç yoktur. Mesela çalışan kadınlar, öğle tatillerinde dudak dolgusu yaptırarak hiçbir sorun yaşamadan işe tekrar dönebilir. Dudak dolgusunda kullanılan maddenin kendi içeriğinde yer alan anestezik madde sayesinde acısız bir güzelliğe sahip olmanız çok daha kolay!

Dermal dudak dolguları yüzünüzde abartılı bir görüntüye sebep olmayacaktır. Abartılı görüntü genellikle implantlar için geçerli bir durumdur. Uygulamayı yapacak olan doktor ya da güzellik uzmanı, müşterinin talebi doğrultusunda işlemleri uygulamaya dökmeden önce kişinin istediği görüntü konusunda mutlaka dikkatli ve titiz davranmalıdır. Bu aşamada aceleci davranmak sizin için zararlı sonuçlar doğuracağı için en uygun dozu ayarlamayı usta ellere bırakmalısınız. Eğer iki yönlü iletişim kurarak teknolojiden faydalanıp dudak dolgusunu bilgisayar ortamında yüzünüzde deneme fırsatı bulursanız, kötü sürprizlerle karşılaşma olasılığınızı engellemiş olursunuz.

İyi ve güzelliklerle dolu günler dilerim…

Bir önceki yazımız olan En Eski Beslenme Şekli Raw Food başlıklı makalemizde sağlık ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

76
72 paylasim, 76 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı