Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2017

Dünyada Bir İlk!

Dünyada Bir İlk!

Dünyada ilk kez yalnızca Hindistan’da kadın mürettebattan oluşan bir uçuş gerçekleştirildi. İlk kez kadın mürettebattan oluşan mürettebat, Pazartesi günü Yeni Delhi’den kalkış yaptı ve San Francisco’ya uçtu. Bugün ise Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’ye geri döndü. Boeing 777 tipi uçak, Pasifik Okyanusu’ndaki ABD’ye doğru uçarken, dönüş uçuşunu Atlantik üzerinden gerçekleştirdi. Yani dünyanın çevresini kuşattı.

GUINNESS’E BAŞVURDULAR

Hindistan Hava Yolları, Guinness Dünya Rekoruna giriş için başvuruda bulunduklarını kamuoyuna açıkladı. Uçak şirketinden yapılan açıklamaya göre; check-in , yer hizmetleri personeli, uçakları onaylayan mühendisler, uçağın kalkış ve varışını yönlendiren personeller, hava trafik kontrolörlerini sağlayan ekipte yalnızca kadınlardan oluşuyor. Uçak şirketi, aynı zamanda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de sadece kadınlardan oluşan mürettebatın uçuş yapacağını belirtti.

 

Bir önceki yazımız olan ABD'nin Somalili Yeni Yıldızı başlıklı makalemizde Somalili kızların acı hikayesi, Somali'den ABD'ye ve Somalili ünlü isim hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz