Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

Durduk Yere Kilo Aldıran Alışkanlıklar

Durduk Yere Kilo Aldıran Alışkanlıklar

Aşırı Uyku

Az uyuduğunuz zaman iştahınızı artıran stres-tepki hormonu vitesi adeta 5’e takıyor. Bunun yanı sıra, aşırı uyku da hiç iyi değil.  Yakın tarihli bir araştırma sonuçlarına göre günde 10 saatten fazla uyumak, vücut kitle indeksinin yükselmesine sebep olabilir. Doktorların 7-9 saat uykuyu tavsiye etmesine bu durumda şaşırmamak gerek. 🙂

Daha Gün Doğmadan Yola Çıkmak

Uyandıktan hemen sonra perdeleri açın. Bir araştırma sonucuna göre, sabahın erken saatlerinde çıkan mavi ışık dalgaları metabolizmayı hızlandırıyor ve vücudun uyanmasına yardımcı oluyor. Vücut kütle indeksinizi etkilemek için 20-30 dakika gün ışığı almanız yeterli olacaktır.

Dağınık Yatak

ABD Ulusal Uyku Vakfı’nca yapılan ilginç bir araştırma sonucuna göre, yataklarını topladıklarını söyleyen kişilerin genel olarak çok daha iyi uyudukları ortaya çıktı. İyi uyumakta sağlıklı bir vücut demek, yani kilo almıyoruz.

Tartılmayı Unutmak

Cornell Üniversitesi’nden araştırmacı grup her gün tartılmanın kilo vermeyi teşvik eden başarılı bir teknik olduğunu gözler önüne serdi. Sabahları uyanıp tuvalete girdikten hemen sonra hiçbir şey yemeden ya da içmeden tartılmanızı öneriyor. Gece boyu su kaybettiğiniz için en doğru rakamı sabahları alırsınız.

Kahvaltıyı Geçiştirmek

Tel Aviv Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, sabahları lezzetli bir kahvaltı ile kendinizi şımartmanız gerektiği konusunda çokça ısrar ediyorlar. 600 kalori yağsız protein, karbonhidrat ve hafif tatlı içeren dengeli bir kahvaltı sizin günlük diyet planınızı kolaylaştıracaktır.

Bir önceki yazımız olan 3 Günlük Bikini Diyeti İle Zayıflayın başlıklı makalemizde su içmenin faydaları, bikini diyeti ve hızlı kilo verdiren bikini diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz