duz-bir-karin-hayal-degil

Düz Bir Karın Hayal Değil!


Protein Alımını Arttırmaya Çalışın

Sabah kahvaltısında 4 adet haşlanmış yumurta beyazı tüketerek protein alımınızı arttırmalısınız. Bu yöntem sayesinde metabolizmanızı sabah hızlandırır ve formunuza kavuşma hedefinize yaklaşırsınız.

Her Gün 1 Adet Elma Yiyin

Düz bir karna sahip olmanın en etkili yöntemlerinden biri de her gün düzenli olarak meyve ve sebze tüketmektir. Bağışıklık sisteminizi güçlendirip lif alımını arttırmanız için her gün 2-4 kez meyve ve 4-6 kez sebze tüketmelisiniz. Ayrıca elma, açlığınızı gayet etkili bir şekilde bastıracaktır.

Ağırlık Çalışması Yapın

Ne kadar fazla kasınız varsa o kadar fazla kalori yakarsınız. Ağırlık çalışması yapmadan yalnızca kardiyo egzersizleri yaparsanız, karın bölgenizdeki kasların yanı sıra kas kütlesinden de kaybedersiniz. Düz bir karın için rutin egzersiz programınıza ağırlık çalışmalarını eklemeyi ihmal etmeyin.

Su Tüketin

Her gün yeterli miktarda su içmeniz, düz bir karına sahip olmanıza büyük bir etki sağlayacaktır. Yemek yemeden önce su içerseniz çok daha az yersiniz. Açlık ile susuzluğu birbirine karıştırmamayı öğrenmelisiniz. Bunun en iyi yolu, her öğünden önce su içmek olacaktır.

Kardiyo Egzersizlerinizi Geliştirin

Düz bir karın için 60 dakika yoğun egzersiz yapmanız gerekmektedir. 10 dakika koşmayı, daha sonra 1 dakika hızlı koşmayı ve ardından 5-10 burpee hareketi yapmayı, 5-10 şınav çekmeyi denemelisiniz. En iyi sonuç için en az 5 kez tekrar etmeniz gerekir.

Gece Geç Saatlerde Yemek Yemeyin

Yatağa girme vaktinizin 2 veya 3 saat öncesinden itibaren hiçbir şey yemeyin. Bu sizi zorlaya bilir biliyoruz, fakat bu kurala uymanız çok ama çok önemli. Uyurken metabolizmanız yavaşladığı için yatağa girmeden aldığınız kalorileri yakamazsınız.

Tuz Tüketimini Azaltın

Bu durum aynı zamanda genel sağlığınız için de oldukça faydalı olacaktır. Aşırı tuz tüketimi şişkinliğe neden olabilmektedir. Bu da formunuza kavuşma hedefinize ters düşen bir durumdur. Tuz alımını azaltamıyorsanız deniz tuzu kullanmayı tercih edebilirsiniz. Daha az sodium içeren tuz türlerini kullanırsanız vücudunuzdaki şişkinliğin azalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bira ve Gazlı İçeceklerden Uzak Durun

Bira ve gazlı içecekler düz bir karının en büyük düşmanları arasındadır. Karnınızın daha düz görünmesini istiyorsanız, bu içecekleri tüketmeyi derhal bırakmalısınız.

Gövdenizi Güçlendirin

Bu çok zor egzersizler yapmanız gerektiği anlamına gelmiyor tabi ki. Gövdenizi bazı kolay yöntemler ile güçlendirebilmeniz mümkün. Yalnızca dik durmanız ve nefes alışverişinizi kontrol etmeniz bile yeterli olacaktır. Yoga gövdenizi güçlendirmeniz için iyi bir seçenek olabilir.

Bir önceki yazımız olan Tam Yağlı Yoğurt Yiyerek Zayıflayın! başlıklı makalemizde diyet, sağlıklı beslenme ve zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

82
78 Paylaşım, 82 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir