ebeveynlerin-hayatini-kurtaran-pratik-bilgiler

Ebeveynlerin Hayatını Kurtaran Pratik Bilgiler


Hem çocuğunuzun keyifli bir şekilde vakit geçirmesi hem de evinizin temiz ve toplu kalmasını sağlamak için bu ipuçlarına mutlaka göz atmalısınız.

Çocuğunuz abur cubur düşkünü ise ve siz bu ürünleri evde nereye saklarsanız saklayın onları buluyor ise bu yöntem en çok sizin işinize yarayacak. Çikolata ve şekerlemeleri, içi boş olan dondurulmuş bir sebze ya da bakliyat paketinde muhafaza ederseniz, küçük afacanların oraya bakmak hiç aklına gelmeyecektir. 😉

Bilgisayar başından ayrılmak istemeyen çocukların duruş ve oturuş bozukluğunu engellemek hiç bu kadar kolay ve eğlenceli olmamıştı. Onlara oturmaları için sandalye vermek yerine pilates topu verin. Emin olun elde edeceğiniz sonuca sizde çok şaşıracaksınız.

İnsana en acı veren şeylerden biri legoya basmaktır, öyle değil mi? Evin her yerindeki legoları hem çocuğunuz istediğinde erişebileceği hem de dekoratif görünmesini sağlayacak bir şekilde saklamanız mümkün. Tek ihtiyacınız olan şey, kapıya asılabilen şeffaf bir düzenleyici satın almak olacak.

Market alışverişi yaparken bebeğiniz huysuzlanıyor mu? Ona kahvaltılık gevrekten yaptığınız bir kolye takın. Bebeğiniz bu sayede bir yandan dişlerini kaşısın, bir yandan da market arabasında usluca otursun!

Halıların kayması çocuklar için çok büyük bir tehlike teşkil etmektedir. Bunun önüne geçmek aslında düşündüğünüz kadarda zahmetli bir iş değil. Tuhafiyeciden satın alacağınız cırtlı şeritlerin biri yerde, diğeri halıda olacak şekilde yapıştırın. Bu sayede istenmeyen ve tehlike saçan kaymaların önüne geçmiş olacaksınız.

Çıkartma kitaplarını her çocuk çok sever, fakat o çıkartmaları yerinden almak da bir o kadar zor bir iştir. Çocuğunuzun çok daha kolay bir şekilde kullanması için çıkartma kağıdının dış cephe bölümünü çıkartıp alın, nesneler bu sayede çok daha kolay erişilebilir hale gelecektir.

Saçları karışmış oyuncak bebekler her ebeveynin korkulu rüyası haline gelmiştir! Birbirine girmiş olan saçları açmanın çok daha pratik bir yolu olduğunu biliyor muydunuz? Oyuncak bebeğin saçlarını küçük bir kap içerisine döktüğünüz kaynar suya batırın. Biraz bekletin. İşte, ilk günkü gibi dümdüz saçlar karşınızda!

Sürpriz yumurta kaplarını, çocuğunuzun yarım bırakıp oyuna daldığı çubuklu şekerleri (lolipopları) çok daha rahat bir şekilde saklamak için kullanabilirsiniz.

Meraklı küçükleri oyalayacak bir oyun önerisi daha sizlerle! Kilitli mutfak poşetlerinin içerisine gıda boyası dökün ve poşeti çok sıkı bir şekilde kapatın. Renk renk olan bu poşetleri, çocuğunuzun kolay bir şekilde erişebileceği bir cam ya da duvara asın. Bu sayede beraber keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Silika Jelleri Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde pratik bilgiler ve silika jeli hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

101
97 Paylaşım, 101 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir