efsanevi-iskence-aletleri

Efsanevi İşkence Aletleri


Tarih boyunca güçlü devletler, düşmanlarını ele geçirdikten sonra onları öldürmek için birtakım işkence yöntemlerini denemişlerdir. Genellikle işkence kötü bir yöntem olarak görülse bile, bazı güçlü devletler düşmanlarına işkence yöntemlerini uygulayarak acı çektirirken aynı zamanda zevk almaktaydı. Doğru veya yanlış bilemiyorum ama bir dönemler bu şekilde işkence aletleri çok yaygın bir şekilde kullanılmış. Hatta günümüzde bile bazı işkence aletlerinin hala kullanılmakta olduğunu söylersek de yanlış bir ifadede bulunmuş olmayız herhalde. Tabi ki insanların gözü önünde kullanılmıyordur belki, fakat eminim ki insanların acı çekmesinden zevk alan bir kitle hala dünyada varlığını sürdürüyordur. İşkence başlı başına tam bir iğrençliktir. Fakat bazı insanlar bu iğrençliği abartarak akla ve mantığa sığmayan son derece ilginç işkence aletleri icat ederek kullanmışlardır.

Bu içeriği hazırlarken inanın benim bile içim cız etti diyebilirim. Bu işkence aletlerinden birisinin mağduru olduğunuzu sizde bir düşünsenize! 🙁 Gerçekten çok rahatsız edici bir durum…

Kedi Patisi

Yukarıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz kedi patisine benzeyen bu sivri alet, bir zamanlar insanların birtakım sırları itiraf etmesi için hazırlanmıştır. Son derece kesici bir alet olan kedi patisi, hem görünüş hem de kullanış açısından kedilerin patisinden hiçbir farkı olmadığı için bu adı almıştır. Bu alet nasıl mı uygulanıyor? Sizi bir sandalyeye oturtuyorlar ve soru soruyorlar. ‘Biliyor musun, yoksa bilmiyor musun?’. Eğer ‘Bilmiyorum’ cevabını verirseniz geçmiş olsun! Bu aletle etinizin bir kısmı kemiğinizden kopartılıyor. Sonra bir daha aynı soruyu size soruyorlar. Tabi ki insanız ve doğal olarak böyle bir işkenceyle karşı karşıya kalmak sağlıklı bir fikir değil! Kedi patisini kullanan kişi veya gruplar, öyle veya böyle sizden istediği cevabı alıyor.

Diz Bölücü

İnsanlar, dizleri olmadan hareket edemez. Bu bilgi, işkence aleti yapanlarında kulağına gitmiş demek ki! Neden mi? Bu bilgiyi bir işkence aletine uyarlayarak işkenceyi çok daha keyifli kılmak istemiş bazıları. Yukarıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz aletle istedikleri kişinin diz kapağını kırarak onları anında sakat bırakabiliyorlar. Eğer fotoğrafa dikkatli bakmadıysanız, şimdi tekrar dönün ve biraz daha dikkatli bakın. Bu alet çok sivri ve her tarafı çivilerle kaplı bir şekilde tasarlanmış. Sizi bilemiyorum ama eminim ki ben bu alet karşısında kesin (bir şey bilmesem bile) bülbül gibi şakırdım.

Göğüs Kerpeteni

Bu yöntemin genellikle kadınlar ve kızlar üzerinde uygulandığını söylemem mümkün. Tabi kullanan kişinin emeline kalmış bu durum, fakat bu alet tarih boyunca genel olarak itiraf ettirmek için kullanılan bir aletti. Fransa ve Almanya gibi ülkelerin kullandığı bu işkence aletiyle eğer karşı taraf sizden istediği bilgileri almazsa, göğüslerinizin bir tanesini bu aletle koparıyor. Tabi bir tane dedim ama adı üstünde bu bir işkence! Belki karşı taraftaki kişi işkenceden sandığımızdan daha fazla zevk alırsa, işte o zaman durum başka olur ve işler değişebilir. Belki de size itirafınız için ikinci bir şans verir ve bu şansıda olumlu değerlendirmezseniz diğer göğsünüzde aletle koparır.

Kurşun Süzgeci

Belki de diğer işkence yöntemleri kadar fantastik bir alet değil, fakat bu işkence yönteminin kişinin canını çok fazla yakacağını söylememiz mümkün. Şimdi size bu aletin içeriğini anlattığım zaman eminim ki sizde bana hak verirsiniz. Yukarıda fotoğrafını gördüğünüz bu aletin ucunda çeşitli sayıda delikler bulunuyor. Süzgecin içerisine, kişinin hayal gücüne ve fantezi dünyasına bağlı olarak kaynar su ya da haşlanmış yağ konuluyor. Sonrasında taktik falan yok! Artık işkenceci gözüne hangi bölgeyi kestirdiyse başlıyor o bölgeye vurup haşlamaya.

Bilmiyorum, belki de okurlarımız arasında bu işkenceleri zayıf bulanlar olabilir. Ancak bunu okurken aynı zamanda yaşıyor gibi hissederseniz, işte o zaman işkencelerin insanda yarattığı tahribatı bir nebze olsun hissedebilirsiniz gibi geliyor.

Kendinize iyi bakın, hoşça kalın… 🙂

Bir önceki yazımız olan Ötenazi Nedir? Nasıl Uygulanır? başlıklı makalemizde ötenazi, ötenazi nedir ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

82
76 paylasim, 82 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı