egzersiz-yapan-hamileler-dikkat

Egzersiz Yapan Hamileler Dikkat!


Ağır Kaldırmayın

Anne adayları karınlarındaki bebek nedeni ile zaten yük taşıyor ve sıklıkla sırt ağrısı çekiyor. Bu yüzden bu durumu arttırmaya hiç gerek yok. Çok çok ağır olmamak koşulu ile alışveriş torbaları ya da bebek taşımak herhangi bir sorun oluşturmaz. Fakat taşırken dizlerinizden güç alarak, ağırlığınızı bacaklarınıza vermeniz daha doğru olacaktır.

Sürekli Ayakta Kalmayın

Hamileliğin her döneminde anne adayı aşırı yorucu işlerden kesinlikle uzak durmak zorundadır. Bedenini, özellikle de karın bölgesini zorlayarak bebeğe zarar verebilecek hiçbir harekette bulunmaması gerekir. Çok uzun süre ayakta kalmamalı, yürüyüş yaparken her 15 dakikada bir kısa molalar vermelidir.

Kontrollü Olarak Spor Yapın

Bilinçsiz bir şekilde yapılan egzersiz hareketleri, özellikle hamileliğin ilk birkaç ayında düşük gibi acı bir sonuca neden olabilir. Hamilelik döneminde egzersiz yapmak yararlı bir şeydir. Fakat mutlaka bu konuda doktora danışmak gerekir. Kontrollü bir şekilde spor yapılması, anne adayları açısından çok yararlı olacaktır.

Çift Kişilik Beslenmeyin

Çoğu anne adayı ne yazık ki 2 kişilik beslenmesi gerektiğini düşünmektedir. Oysa ki hamilelik boyunca alınan kilolar, doğum esnasında çeşitli problemlere yol açabilir. Bu yüzden doktorun önereceği kiloyu çok fazla aşmamanızda fayda var. Bir anne adayının 9 ay boyunca alacağı kilo ortalama olarak 11 ila 15 kilo arasında olmalıdır. Bu rakam, annenin kilosu ve boyuna göre kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Hamile Kalmak İsteyenlere Özel Menü başlıklı makalemizde hamilelik, kadın sağlığı ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

86
82 paylasim, 86 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı