Eli Tutuş Şekliniz İlişkinizi Yansıtıyor


Beraber olduğunuz kişinin elini nasıl tutuyorsunuz? Gevşek mi? Sıkı mı? Yoksa tek parmak mı? İşte karşınızdakinin kişiliğini öğrenme adına yapmanız gerekeni sizlere sunuyoruz. 🙂

Vücut dili ve el hareketleri karşınızdaki kişi hakkında bilgi edinmenize yardımcı olur. Siz farkında değilsiniz, ama beraber olduğunuz insanın elinizi tutma şeklinden bile aslında onun nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu kolay bir şekilde anlayabilirsiniz!

İşte el ele tutuşma biçiminize göre ilişki ipuçları… 😉

Birbirine Geçmiş Parmaklar

Avuç içlerinin birbirine değmesi ve parmakların iç içe geçmesi tutkulu bir ilişkiniz olduğunun en büyük kanıtıdır. Birbirine aşırı bağlı olan kişiler birbirlerinin ellerini bu şekilde tutmayı tercih ederler. Fakat çok fazla fark edilmese bile, bu tutku bazı durumlarda aşırıya kaçabilmektedir. Bu şekilde el ele tutuşan çiftler birbirlerinin hayatına çok daha fazla müdahale etme özelliği göstermektedirler.

Yumruğu Avuç İçine Alma

Eğer ilişkide bir taraf diğer tarafın yumruk şeklindeki avucunu sarıp sarmalıyor ise ilişkide dominant taraf olan kişide bu kişidir. Karşı tarafın yumruğunu saran kişiler dediğini yaptırmaya çalışan bir karaktere sahiptirler. Hatta belki de takındığı bu tavırları bencilliğe bile kaçabilir.

Bilekler Yapışık Parmaklar İç İçe

Bu tutuşma şeklinde ise parmaklar iç içe geçmiştir. Fakat buradaki en önemli nokta, ellerin birbirlerini ne kadar iyi bir biçimde kavradığındadır. Bilekleriniz bile birbirine yapışmışsa, bu durumda karşınızdakini biraz özgür bırakmanız fayda var. 🙂

Gevşek Eller

İlişkide bir taraf diğer tarafın elini gevşek bir şekilde tutabilir. Bu durum ilişkilerin birçoğunda aslında oldukça olağan bir durumdur. Diğer bir yandan sıkı olmayan el tutuşunun arkasında çok ciddi bir sorunda yatabilmektedir. Bu nedenden dolayı birlikte olduğunuz kişi ile yaşadığınız sorunları derinlemesine incelemeniz ve öz eleştiri yapmanız sizin için çok daha faydalı olacaktır.

Avuçları Birleştirerek El Ele Tutuşma

Eğer sevdiğiniz kişinin ellerini bu şekilde tutuyorsanız, sevgiye ve şefkate dayalı bir ilişki yaşıyorsunuz demektir. Birbirinize karşı saygılı olduğunuzun da altını çizmekte fayda var. Diğer yandan tutkulu bir ilişkiniz olduğu söylenemez. Bu nedenden dolayı yeni şeyler denemekten asla kaçınmamalı ve ilişkinizi her zaman taze tutmaya dikkat etmelisiniz. 😉

Tek Parmakla El Ele Tutuşma

Tek parmak ile el ele tutuşan çiftler özgürlüğüne çok daha düşkün olur. Bu çiftler birbirlerinin özel hayatına son derece saygı gösterir ve yeri geldiği zamanda geri çekilmesini bilirler. Fakat bazı durumlarda bu özgürlük zaman içerisinde gitgide arada soğukluk yaşanmasına neden olabilir.

Bağlantılı Kollar

Bu şekilde tutuşan çiftler, genel olarak bir sosyal etkinliğe katılanlar arasında görülmektedir. Bununla birlikte, her gün bu şekilde el ele tutuşuyorsanız sevgilinizi sahiplenmeye çalışıyorsunuz demekte mümkün. Veya ilişkinizde güvensizlik hissediyor olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kocasını Satışa Çıkardı başlıklı makalemizde eğlence, evlilik ve magazin hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

99
95 paylasim, 99 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı