masaj-turleri

En Çok Tercih Edilen Masaj Türleri


Sizlere en çok tercih edilen masaj türleri hakkında bilgi vermek istedim. 🙂 Masaj yaptırmak istiyor ama bir türlü hangisine gideceğinize karar veremiyorsanız, bu yazı tam size göre.

Medikal masaj ve selülit masajı tedavilere yardımcı bir masaj türü olduğundan dolayı uygulama sonrasında kişide hafif ama tatlı bir ağrı hissettirebilir. Bu iki masajın dışında kalan diğer masaj çeşitleri ise neredeyse vücudu rahatlamak için tercih edilmektedir.

Kasların gevşemesinde, keyif verici ve insan psikolojisine olumlu etkileri olan masajın fizyolojik etkileri de göz dolduruyor. Masaj yaptırmak aslında lüks bir şey değildir. İnsanların ihtiyaç duyduğu ve bilimsel olarak kanıtlanan bir eylemdir. Masaj kişinin rahatlaması için yapılıyor olsa bile, aynı zamanda tedavilere destek olarak alternatif tıpta kullanılan yöntemlerden biridir. Günün yorgunluğunu ve stresini üzerinizden atabilmek için evinize geldiğinizde ailenize masaj yapması için ricada bulunursunuz ve amatör olarak bile uygulanan masaj sayesinde kendinizi çok daha gevşemiş ve huzurlu hissedersiniz. Bu bile masajın hayatımızda ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu kanıtlıyor. Eski çağlara baktığımızda refleksoloji masajı ve sıcak taş masajının izlerine rastlıyoruz. Masaj mutlaka uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır. Bilinçsiz bir şekilde uygulanan masaj, masajı yaptıran kişi üzerinde çok ciddi tehlikelere yol açabilir.

Masaj Terapistlerinin Uyguladığı Rahatlatıcı Masaj Çeşitleri Hangileridir?

Her insanın bünyesi birbirinden farklı olduğu için sevebileceği ve rahatlayabileceği masaj çeşidi de farklı olacaktır. Anti-stres masajı tüm masaj çeşitleri arasında en rahatlatıcı etkiye sahip olan ve en popüler masaj uygulamaları arasında yer alır. Ayrıca aromaterapi masajı uygulamasında kullanılan masaj yağlarının kokusu ve uygulanan masaj teknikleri de en çok tercih edilen masaj çeşitleri arasında yer alıyor.

Türkiye’de çok fazla bilinmiyor olsa da, kollardaki kalın kaslar ile uygulanan Lomi Lomi Hawaii masajı bir diğer rahatlatıcı masaj çeşididir. Bu masaj türü ayrıca ellerin yan kenarında bulunan kalın etlerle de uygulanır. Hint baş nokta masaj çeşidi de dinlendirici ve rahatlatıcı etkisi sayesinde kişi üzerindeki stresin azalmasına yardımcı olur. Shiatsu masajı uygulamasında sinir uç noktalarına sert baskılar uygulandığı için kişide geçici ağrı şikayetlerinin giderilmesi ve kendini daha dinç hissetmesi sağlanır.

Bir önceki yazımız olan Kırışıklığa Karşı Neler Yapılması Gerekir? başlıklı makalemizde anti aging, cilt bakımı ve kırışıklara karşı bakım hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

89
86 Paylaşım, 89 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir