en-cok-yapilan-makyaj-hatasi-yanlis-fondoten-secimi

En Çok Yapılan Makyaj Hatası: Yanlış Fondöten Seçimi


Makyaj konusu açılınca konuşulması gerekenler listesi uzayıp gidiyor. Bugün sizlere makyaj yaparken uygulama aşamasında yapmanız gerekenleri değil de, yapmamanız gerekenlerden bahsetmek istiyorum.

Makyajın temeli fondöten kullanımıdır. Makyaj uygulamasında nemlendirici sonrası ilk adımı fondöten oluşturmaktadır. Doğru bir şekilde uygulayacağınız fondöten sürümü makyajınızın ömrünü uzatmayı sağlar. Fondöten seçiminde sık sık yapılan yanlışlıklar makyajda istenilmeyen sonuçlara yol açabilmektedir.

  • Teninizden açık tonlarda veya koyu tonlarda fondötenler kullanmamalısınız. Teninizi olduğundan daha açık veya daha koyu göstermek isterken, bu şekilde tercih ettiğiniz bir fondöten sizi maske takmış gibi gösterecek ve komik bir duruma düşürecektir.
  • Fondöteni alırken elinizde tonları deneyerek almak aslında çok ama çok yanlış bir yoldur. Neden mi? Çünkü yüzünüz diğer bölgelerinize göre daha fazla güneş ışınlarına maruz kaldığı için ellerinizden daha koyu bir renktedir. Boynunuza en yakın yer olan, yani alt çene kısmınıza fondöten tonlarını deneyerek sizin için en doğru fondöten rengine kolay bir şekilde karar verebilirsiniz. Yani fondöten seçerken denediğiniz rengi boynunuzla eşitlemelisiniz. Eğer sürdüğünüz fondöten yüzünüzde kayboluyorsa, bu fondöten sizin için doğru bir tercih demektir. Eğer cildinizde kendi ten renginizden çok daha açık bir renk kullanmakta ısrarcıysanız o halde; alnınıza, alt çene kemiğinize, boynunuza, yanaklarınıza ve burun kemiğinize bronzer veya pudra sürmenizi öneriyoruz. Artık sizin için en doğru fondöten rengini nasıl seçeceğinizi biliyorsunuz. 🙂

Artık doğru bilinen yanlışı ortadan kaldırdığımıza göre, makyaj sonrasında da dikkat etmeniz gereken en önemli noktayı sizlere aktarmak istiyorum.

Gece uyumadan önce fondöteni cildinizden çok iyi bir şekilde temizlemelisiniz. Cildinizi tüm makyajdan arınıp, iyi bir şekilde nemlendirdiğinize emin olmanız gerekir. Unutmayın, güzel bir makyajın dayanağı her zaman sağlıklı bir cilttir. 😉

Bir önceki yazımız olan Varis Tedavisinde Kullanılan Son Yöntemler başlıklı makalemizde cilt bakımı, kadın sağlığı ve vücut bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

113
108 paylasim, 113 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı