enerji-vampirlerinden-kendinizi-koruyun

Enerji Vampirlerinden Kendinizi Koruyun


Bazı zamanlar güne çok daha enerjik ve cıvıl cıvıl başlarsınız. Bu güzel enerjiyle devam ettikten sonra biri ile karşılaşırsınız. Konuşma sona erdiği zaman ise bütün enerjiniz tükenmiş ve kendinizi yorgun bir halde bulursunuz. Hatta ve hatta bazen kendinizi esnerken bile bulabilirsiniz! Ardından anlam veremediğiniz bir şekilde, uzun bir süre kendinize gelemediğinizi fark edersiniz. Biranda enerji patlaması yaşarken, o yaşam sevinci nereye gitti diye düşündüğünüz oluyor mu hiç?

Biz size söyleyelim! Bunlar ‘Enerji Vampirleri

Enerji Vampirlerinin Özellikleri

Sosyal hayatta çevremizdeki insanlar ile sürekli enerji alışverişi içinde oluruz. Bu durum özellikle okul ve iş ortamı gibi kalabalık ortamlarda çok daha yoğun bir şekilde yaşanmaktadır. Frekansımız çevremizde bulunan insanlarla tutsun ya da tutmasın bir şekilde herkesle mecburi bir ilişkimiz olacaktır. İletişime geçtiğimiz kişiler ile istemsiz bir şekilde enerji bağlantısı kurmak zorunda kalırız. Vücudumuzu çevrelediği varsayılan ‘aura’ adı ile duyduğumuz beden, zihin ve ruh arasındaki bağlantıyı sağlayan manyetik alanları bu kişilerinki ile kesiştiği zaman; işte bu bağlantı esnasında rahatlık ya da rahatsızlık hissi veya huzursuzluk hissi olarak bize yansır. ‘Enerji vampiri’ olarak adlandırdığımız bazı insanlar bu pozitif enerjiyi kendilerine çektiği için adeta sizin içinizde olan enerjiyi emerler. Kimisi çok konuşur ve bu durum sizi aşırı yorar; kimisi sürekli bir şeylerden dert yanarak sizin içinizi karartır;  kimisi ise aşırı Polyanna bir tiptir; kimisi de oflayıp puflar, neredeyse aşırı doz kötümserlikten ölecek kıvamdadır. Sizin zaaflarınızı bilen kötü niyetli enerji vampiri kişiler ise çok daha fazla ileri giderek size kendinizi değersiz hissettirmek için olumsuz davranışlarda bulunabilir. Hatta bununla da kalmayıp olumsuz sözler sarf edebilirler bile! Bu kişiler kötümser, suçlayıcı, kıskanç ya da yargılayıcı kişiler olabilir.

Enerji Vampirlerinden Nasıl Korunabilirsiniz?

Çevrenizde sizi negatifliğe sürüklediğini hissettiğiniz tarzda insanlar varsa, Hayal Caddesi ailesi olarak size tavsiyem ya o insanlar ile ilişkinizi kesin ya da aranıza görünmez bir perde koyun. Neden mi? Bu şekilde daha kaliteli bir hayat sürebilesiniz de ondan! Onları duymayın, asla dinlemeyin ve görmeyin. Mümkünse onların olduğu ortamdan koşarak uzaklaşın. Hiçbir zaman kişiliğinizden taviz vermeyin ve manipülasyona sakın açık olmayın.

Derin bir nefes alın… Etrafınıza gülümseyin ve olumlama yapın. Kendi farkındalığınızı yüksek tutun ki, karşınızdakiler zayıf noktalarınızdan sizi vurmayı başaramasın. En önemlisi ise her zaman ve her koşulda kendinizi sevin! İlişkilerinizde enerjinizi tüketmeyin, aksine her zaman besleyin.

Etrafınızda size her zaman pozitif enerji veren ve olumlu insanlar olması dileklerimle…

Bir önceki yazımız olan Oturuş Pozisyonuna Göre Kişi Analizi başlıklı makalemizde beden dili ve psikoloji hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

94
94 Paylaşım, 94 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir