enerjinizi-somuren-insanlara-dur

Enerjinizi Sömüren İnsanlara Dur Demeniz için Nedenler


Yaşamınızın büyük kısmında karşınıza çıkabilecek ve sürekli enerjinizi çekebilecek insanlar bulunmakta, ne kadar çok içerisinde olursanız o kadar çok kendilerine çekip enerjinizi tüketen insanların olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki, biz bu durumdan kurtulmak ya da yaşam enerjimizi korumaya yönelik ne yapıyoruz? Çevrenizdeki enerjiyi korumanız ve hayatınızı olumsuz etkilemelerini önleyecek yöntemler HayalCaddesi.com’ da.

Ortamdaki olumsuz enerjinin yönünü değiştirin

Siz ne kadar olumlu olursanız olun karşınızdaki kişi karamsarsa sizi o yöne doğru çekmeye çalışacaktır. Bunun farkında olup konuyu olumsuz bir yöne çekmesine izin vermeyin. Her olumsuzluğa karşı mutlaka çözüm olduğundan bahsederek sizi karamsarlığa çekmesine izin vermeyerek, ipleri elinize almaktan sakın çekinmeyin.

Düşüncelerinizi net bir şekilde söylemekten çekinmeyin

Sürekli dinleyen, insanların problemlerine çözüm aramaya çalışan bir yapınız varsa buna artık bir dur deyin. Size anlatılan problemler, olumsuzluklar karşında susmayın net bir şekilde düşüncelerinizi söyleyin. Sadece dinlemek karşı tarafın algısına göre değiştirerek sizin onu desteklediğini düşünmesine neden olabilir.

İnsanların sorunları ile kendinize yeni sorunlar oluşturmayın

Empati yapmak evet gereklidir ancak her şeyin fazlası da zararlıdır bunu unutmayın. Başkasının sorunlarına ortak olarak ve anlamaya çalışarak sizin yaşam enerjinizi çekebilir. İnsanların sorun karşısında suskun kalın, dinlemeyin demiyoruz ancak onların sorunlarını benimseyerek kendi sorununuz haline dönüştürmeyin.

Problemler karşısında çözüm odaklı olun

Size gelen olumsuz konulara karşı çözüm odaklı yaklaşın ve çözüm yolunun her zaman olabileceğini anlamalarını sağlayın. Hatta karşınızdaki kişinin empati yapmasını sağlayarak kendisine sorular sormasını sağlayarak olaylar karşısında farklı bir bakış açısı yakalamalarını sağlayarak hem siz kendinizi iyi hissedersiniz hem de kişinin de problemler karşısında çözüm üretmesine zemin hazırlamış olursunuz.

Kendinizi tartışmalar esnasında kontrol edin

Herkes sizinle aynı fikirde olmayabilir ve sizi kendi fikirlerini kabul etmeye zorlayabilir derin bir nefes alın ve sakın sinirlenmeyin. Karamsar ve olumsuz kişilerle tartışmanız sadece enerjinizi düşürmekle kalmaz aynı zamanda stresli ve gergin bir gün geçirmenizi sağlar.

Biraz sakinleşin ve nefes alın

Bir ara verin ve ortamınızda bulunan enerjisiyle sizin iyi hissetmenizi sağlayacak insanlarla sohbet edin. 15 dakikalık sohbetler bile enerjinizi yenilemeye ve kendinizi iyi hissetmenize yetecektir. Olumsuz insanları, olumsuz fikirleri yaşamınızdan bir kenara itin ve sizi enerjileriyle saran insanlarla kısa bir mola verin. Kendi hayatınızı siz yönetebilirsiniz bunun her zaman bilincinde olun.

Yaşamınızdaki olumsuzluklara karşı dur deyin

Etrafınızda birçok olumsuzluk var ve bu olumsuzluklarla başa çıkamıyorsanız eğer artık dur demenizin zamanı gelmiştir. Çevrenizde olan karamsar ve olumsuz insanları hayatınızdan çıkartın ve hayatınızın tadını çıkartın.

Bir önceki yazımız olan Çocuklarda Beyin Gelişimini Etkileyen Faktörler başlıklı makalemizde çocuk gelişimi, çocuk sağlığı ve psikoloji hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

112
113 Paylaşım, 112 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir