Epilepsi Hastalığı Ameliyat Yöntemiyle Tedavi Edilebilecek!


Vereceğim bu haber en çokta epilepsi hastalığıyla mücadele eden kişilerin ve ailelerinin yüzünü güldürecek. Artık epilepsi hastalığı ameliyat yöntemiyle tedavi edilebilecek! Epilepsi hastalığı kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen, hem epilepsi hastasının hem de ailesinin mücadele etmek zorunda kaldığı oldukça ciddi bir hastalıktır. Epilepsi krizleri çevremizde çok sık karşılaştığımız ve müdahale etmekte bilinçsiz olduğumuz bir konudur. Bu krizlerin ne zaman ve hangi koşullarda yaşanabileceğini tahmin edilemediği için hastayı çok daha tehlikeli boyutlara sokabilir.

Epilepsi hastalarına müjde niteliğinde olan bu haber sayesinde artık biraz bile olsa yüzlerinin güleceğinden eminim. 🙂 Epilepsi hastalığında ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Eğer ilaç tedavisi hastaya tesir etmiyorsa artık cerrahi yöntem uygulanabilecek! Bu hastalığın sebep olduğu (kriz olarak adlandırdığınız) nöbetler tamamen ortadan kalkabilecek. Bu cerrahi yöntem sayesinde artık epilepsi hastalarına daha uzun ve sağlıklı bir ömrün kapıları açılacaktır.

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de epilepsi hastası 750 bin kişi bulunuyor. Bu hastalar arasında ise ortalama %30’u ilaç tedavisinden hiçbir şekilde fayda görememektedir. Halk arasında sara olarak bilinen epilepsi hastalığının neden olduğu bayılma nöbetleri ve yaşam zorlukları artık cerrahi müdahale sayesinde ortadan kaldırılarak hastanın sağlığına kavuşması sağlanacak.

Böyle güzel bir haber sonrasında bazı okurlarımız yapılan cerrahi işlemin şartlarını ve maliyeti ile ilgili derin düşüncelere dalabilir. Belki de şuanda bu gelişmeye iyi yanından bakmak ve umutları yeşertmek çok daha iyi olacaktır. Bu hayatta elbette ki her şeyin bir bedeli olacaktır, fakat sağlığın bedeli hiçbir zaman paha biçilemeyecek kadar değerlidir.

Gelişmeleri takip etmenizde fayda var. 🙂 Bu hastalıkla mücadele etmenin ne kadar zor olduğunu sizler bildiğiniz için biraz daha sabır, sabır ve sabır. Tüm hastalara acil şifalar dileriz…

Bir önceki yazımız olan Diş Taşı Neden Oluşur? başlıklı makalemizde ağız sağlığı, ağız ve diş sağlığı ve vücut bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

117
113 paylasim, 117 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı