epson-tuzunun-guzellige-etkisi

Epson Tuzunun Güzelliğe Etkisi


Tuzu yalnızca yemeklerinizde kullanabileceğinizi düşünüyorsanız, inanın bana çok yanılıyorsunuz! Mesela İngiliz tuzu olarak bilinen epsom tuzlarının iyileştirici özelliği bulunmaktadır. Epsom tuzunun kullanım alanlarını sizler için bir araya getirdik.

Saç Bakımı

Saçınız çok mu hızlı yağlanıyor? O zaman 2-3 yemek kaşığı tuzu şampuana eklemeyi deneyin. İnanılmaz etkili sonucu kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Cilt Bakımı

Hindistancevizi yağı ve tuz karışımı ile kendi cilt kreminizi yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu iki malzemeyi güzelce karıştırın ve cildinize daire şeklindeki hareketlerle uygulayın. Bir süre bu şekilde bekledikten sonra ılık su ile cildinizi yıkayın. Cildiniz bu uygulamadan sonra kurumayacak ve ölü hücreler yok olacaktır.

Ayak Bakımı

Eğer gün boyunca ayakta durarak çalışmanızı gerektirecek bir işteyseniz, epsom tuzu sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Epsom tuzu, zeytinyağı ve tercih edeceğiniz herhangi bir sıvı el sabununu leğen içerisinde su ile güzelce karıştırıp sonrasında ayaklarınızı bu leğendeki karışım ile ovun. Bu uygulamayı ayaklarınıza haftada 2 defa yapabilirseniz, fark edeceksiniz ki ayağınız sağlığına kolayca kavuşacaktır.

Acıyı Geçirir

Vücudunuzun ağrıyan bölgelerine epsom tuzu sürerseniz çok iyi gelecektir. Epsom tuzu aynı zamanda cildinizdeki morlukları da çok hızlı bir şekilde geçirecektir.

Sindirimi Hızlandırır

Sindirim sisteminiz düzgün bir şekilde çalışmaz ise can sıkıcı bir takım sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Epsom tuzundaki yüksek miktarda bulunan magnezyum sülfat, sindirim sisteminizin düzgün bir şekilde işlemesine yardımcı olmaktadır.

Baş Ağrısını Geçirir

Baş ağrınız varsa, ağrıyan bölgeye epsom tuzu uygulamayı deneyebilirsiniz. Tuzlu su kaslarınızın rahatlamasını sağlayacak ve size hissettirdiği rahatlama hissi stresinizin azalmasına yardımcı olacak.

İlk Yardım

Vücudunuzun herhangi bir yerine kıymık girdi ve bir türlü çıkaramıyorsanız, 2 yemek kaşığı epsom tuzunu ılık su ile karıştırdıktan sonra ağrıyan bölgeye sürmelisiniz. Eğer kıymık parmağınıza saplandıysa, karışımı parmağınızda bir süre bekletin. Kıymık kısa bir süre içinde kendi kendine saplandığı yerden çıkacaktır.

Normalde her gün sofralarınızda kullandığınız sofra tuzlarının içeriğindeki magnezyum sülfat oranı da yüzde 10 seviyesindedir. Yani sofra tuzu da epsom tuzu gibi kullanılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yeşil Kahve Çekirdeğinin Sağlığa Faydaları başlıklı makalemizde cilt bakımı, sağlık ve şifalı bitkiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

87
83 Paylaşım, 87 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir