Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2017

Erkek Giyimde Jean Modası

Erkek Giyimde Jean Modası

Çoğu insan gibi benimde favori pantolonum jeanlerden yana… Hem kadın hem de erkek jean pantolonlar her zaman günün kurtarıcısı rolünde. Bugünkü jeanler erkek modasından… 🙂 Erkek giyimde jean modası nasılmış görelim. 🙂

Amerika’nın şalvarı olarak öğrendiğimiz aslında çiftçi kesimin giydiği blue jean veya Türkçede kullandığımız karşılığı ile kot pantolon. Kot, İngilizcedeki denim kelimesinin Türkçedeki karşılığı olarak kullanılmaktadır. Sözlük anlamı ise giysi yapılan bir tür mavi, kaba ve pamuklu kumaş olarak tanımlanmaktadır. Aynı zamanda blucin olarak da bilinmektedir.

Türkiye’de ki ilk kot markasının yaratıcısı Muhteşem Kot, Fransa’ya yaptığı bir seyahat esnasında blucinle (kot) karşılaşır ve bunu Türkiye’de üretmeye karar verir. Bu sayede Türk insanının kot pantolon veya bir diğer ismiyle blucinle karşılaşma süreci bu şekilde başlar. 1960 yılında üretilmeye başlayan blucin, günümüzde birbirinden farklı versiyonlarda kullanılmaktadır. Bay ve bayan herkesin kurtarıcısı olan bu Amerikan Şalvarı en aceleci ve rahat, bir o kadar da önemli günlerde kullanabilmekteyiz.

Skinny Jeans

Geçmiş zamana göre çok daha dar kesimlerde kullanılan kot pantolonlar artık skinny diye adlandırılan tayt formundaki pantolonlara dönüştü. Her ne kadar bayan pantolonu gözüyle bakılıyor olsa bile, erkekler doğru şekilde kullandığı zaman olumlu görüntüler elde edebilmektedir. Toplumumuzun neye nasıl baktığı değil, sizin kendinizi nasıl gördüğünüz önemlidir. 🙂 Skinny pantolon giyerek güzel bir görüntü elde etmek isteyenlere seslenmek istiyorum! Asla ama asla dar bir gömlek veya dar bir üst seçmeyin. Çünkü bu sizin çok daha ince zarif görünmenize neden olacaktır. Oysa erkekler genelde daha kaba ve daha hacimli durmak isterler.

Erkeklerin dolabında mutlaka basic diye isimlendirilen tişörtler vardır. Genellikle beyaz ve siyah bol basic tişörtler dar pantolonlar ile çok daha hoş bir tarz elde etmenizi sağlar. Gündemimizde ise grunge ve hipster stilleri hakim… Bu yüzden tarzınızdaki sade görüntüyü, bol kareli ya da ekoseli gömlekler ve ceketler ile hareketlendirebilirsiniz. Kafanıza takacağınız siyah renkte bir bere ve ayağınıza giyeceğiniz spor ayakkabı, sizi bulunacağınız ortamın en rahat bir o kadar en tarz erkeği yapacaktır.

Benden size naçizane bir tavsiye. 😉 Asla ama asla tarzınızdan çıkmayın. Her zaman tarz ve her zaman özgüvenli kalın. Ve unutmamanız gereken bir nokta daha var! İçine girebildiğiniz kot değil, içinde rahat ve hoş göründüğünüz kot sizin olmalıdır. 🙂 Jean modelleri ile tarz olmanız dileğiyle…

Bir önceki yazımız olan Erkeğin Kış Aksesuarı Fötr Şapka başlıklı makalemizde erkek giyimde fötr şapka kombini, fötr şapka nedir ve fötr şapka nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz