erkekler-neden-evlilikten-korkar

Erkekler Neden Evlilikten Korkar?


Erkeklere karşı bakış açınızı sorgulamanıza neden olan sorulardan biri Erkekler Neden Evlilikte Korkar? Çoğu erkek evlilik kelimesini duyduğu anda ya da ilişkinin boyutu evliliğe doğru ilerlemeye başladığında alarm çanları çalmaya başlıyor ve ne kadar belli etmek istemeseler de davranışları ve sorulardan kaçışları kendilerini ele vermelerine neden oluyor?

Erkekler Neden Evlilikten Korkar diye sorgulamaya başladığımızda işte karşımıza çıkan cevaplar 😉

Özgürlüklerinin ellerinden alınmasından korkarlar

Elbette ilk nedenlerin başında gelecek olan ve çoğu kadınında bu soruya vereceği cevaplardan biri erkeklerin özgürlüklerinin ellerinden alınacağı, bekarken tek başına özgürken yapabileceği çoğu şeyi artık yapamayacağı düşüncesi, hayatını paylaşmakla birlikte kısıtlamaların da yaşamında yer alabileceği düşüncesi nedeniyle erkeklerin evlilikten kaçması en büyük etkenler arasında yer almaktadır.

Evliliğin hayat tarzını değiştirme riski

Erkekler artık kadınlardan daha çok modayı takip ederek edindikleri giyim tarzı, ev düzeni ve alışkanlıkları gibi kriterlerinin değişmesinden korktukları için evliliğe sıcak bakmayabilirler. Çünkü erkeklere göre kendi düzenleri, kendi tarzları oluşmuştur ve edindikleri alışkanlıklardan vazgeçmek onlar için çok zor bir durum haline gelmektedir.

Hayatına girecek olan sorumlukların ağırlığı

Erkekler özgürlüklerinin yanı sıra maddi özgürlüklerine de önem vermektedir. Dilediği zaman kazandığı parayı harcayabilmek ve maddi açıdan kendisini rahat hissetmek isterler. Evlilikle birlikte gelecek olan sorumlulukların zorluklarını ve yaşanabilecek maddi sıkıntıları düşündüklerinde evliliğe karşı uzak durmalarına neden olur.

Şüpheci bir ruha sahip olan erkekler

Erkekler şüpheci yaklaşım sergiliyor ve hayatındaki kişiyi sorgulamaya başlıyorsa genelde evleneceği kişinin doğru kişi olup olmadığını sorgulamasından kaynaklanmaktadır. Erkekler şüpheci bir ruha sahipseler yanlış yapmaktan korktukları için evlilikten çekinmeleri mümkün.

Bir önceki yazımız olan Uzun Süreli Bir İlişkinin 7 Adımı başlıklı makalemizde aşk, aşk uyumu ve ilişkiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

87
85 paylasim, 87 puan

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı