Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

Erkekler Neden Evlilikten Korkar?

Erkekler Neden Evlilikten Korkar?

Erkeklere karşı bakış açınızı sorgulamanıza neden olan sorulardan biri Erkekler Neden Evlilikte Korkar? Çoğu erkek evlilik kelimesini duyduğu anda ya da ilişkinin boyutu evliliğe doğru ilerlemeye başladığında alarm çanları çalmaya başlıyor ve ne kadar belli etmek istemeseler de davranışları ve sorulardan kaçışları kendilerini ele vermelerine neden oluyor?

Erkekler Neden Evlilikten Korkar diye sorgulamaya başladığımızda işte karşımıza çıkan cevaplar 😉

Özgürlüklerinin ellerinden alınmasından korkarlar

Elbette ilk nedenlerin başında gelecek olan ve çoğu kadınında bu soruya vereceği cevaplardan biri erkeklerin özgürlüklerinin ellerinden alınacağı, bekarken tek başına özgürken yapabileceği çoğu şeyi artık yapamayacağı düşüncesi, hayatını paylaşmakla birlikte kısıtlamaların da yaşamında yer alabileceği düşüncesi nedeniyle erkeklerin evlilikten kaçması en büyük etkenler arasında yer almaktadır.

Evliliğin hayat tarzını değiştirme riski

Erkekler artık kadınlardan daha çok modayı takip ederek edindikleri giyim tarzı, ev düzeni ve alışkanlıkları gibi kriterlerinin değişmesinden korktukları için evliliğe sıcak bakmayabilirler. Çünkü erkeklere göre kendi düzenleri, kendi tarzları oluşmuştur ve edindikleri alışkanlıklardan vazgeçmek onlar için çok zor bir durum haline gelmektedir.

Hayatına girecek olan sorumlukların ağırlığı

Erkekler özgürlüklerinin yanı sıra maddi özgürlüklerine de önem vermektedir. Dilediği zaman kazandığı parayı harcayabilmek ve maddi açıdan kendisini rahat hissetmek isterler. Evlilikle birlikte gelecek olan sorumlulukların zorluklarını ve yaşanabilecek maddi sıkıntıları düşündüklerinde evliliğe karşı uzak durmalarına neden olur.

Şüpheci bir ruha sahip olan erkekler

Erkekler şüpheci yaklaşım sergiliyor ve hayatındaki kişiyi sorgulamaya başlıyorsa genelde evleneceği kişinin doğru kişi olup olmadığını sorgulamasından kaynaklanmaktadır. Erkekler şüpheci bir ruha sahipseler yanlış yapmaktan korktukları için evlilikten çekinmeleri mümkün.

Bir önceki yazımız olan Uzun Süreli Bir İlişkinin 7 Adımı başlıklı makalemizde iyi bir sevgili nasıl olmalı, aşkı tazelemenin yolları ve aşkın uyumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. tuğçe dedi ki:

    sorumluluk alamayan biriyle evlenmeyin zaten kızlar

Yorum Yaz