erkeklerde-cinsellik-ile-ilgili-dogru-oldugu-dusunulen-yanlislar

Erkeklerde Cinsellik ile İlgili Doğru Olduğu Düşünülen Yanlışlar


Erkeklerin cinsellik bakış açısına karşın genel olarak herkesin bir fikri vardır ancak Erkeklerde Cinsellik ile İlgili Doğru Olduğu Düşünülen Yanlışlar var dediğimizde kesin itirazlar gelmeye başlayacak fakat çoğu kişinin doğru olduğunu düşündüğü ancak yanlış bildiği konulara biraz el atalım dedik… 😉

Erkek, cinselliğe kesinlikle hayır demez: Siz bu konuda bu şekilde düşünüyor olabilirsiniz ama işin aslı çoğu erkek etrafındaki cinsel konuşmaların etkisinde kalarak, cinsel konuda isteksiz olsa bile bunu belli edemez ve hayır deme lüksünü kendinde bulamaz. Bir de tam tersini düşünelim eğer kadının cinsel isteksizliği olduğu durumlarda kadın bunu açık bir şekilde belirtebiliyor. Aslında hem erkek hem de kadın için doğaldır.

erkeklerde-cinsellik-ile-ilgili-dogru-oldugu-dusunulen-yanlislar-01Erkek, cinsellik konusunda tecrübelidir: Genelde erkekler, kadınının karşısında cinsel konuda daha tecrübeli ve daha bilgi sahibi olabilmek için, tek gecelik ilişkiler yaşayarak sağlıksız deneyimler edinebilir ve kötü tecrübeler edinilmesi bile kaçınılmazdır. Kalıplaşmış bu düşüncelerden sıyrılarak hem kadın açısından hem de erkek açısından cinselliği birlikte yaşayıp keşfetmeleri daha da heyecanlı ve keyifli bir cinsellik deneyimi yaşamalarını sağlayacaktır.

Erkek, kadınına cinsel olarak zevk vermesini bilir: Bu durumda ayrı bir kalıplaşmış düşündedir ve bu düşünceler nedeniyle erkekler kadınına bunu soramazlar hatta söylemler o kadar katidir ki böyle bir soruyu sorma gereği bile hissetmezler. Eğer cinsel açıdan her iki tarafında doyum sağlaması için konuşulması son derece önemlidir. Sonuçta cinsellik ile ilgili bilgiler kendiliğinden varolamaz. 😉

erkeklerde-cinsellik-ile-ilgili-dogru-oldugu-dusunulen-yanlislar-02Hamilelik döneminde cinsellik azalır, yakınlaşmamalıyım: Çok bilinen yanlışlardan biridir hamilelik döneminde kadınların cinsel isteklerinin azaldığının düşünülmesi. Doktorunuzun bebeğin sağlığı için aksini söylemedikçe hamilelik döneminde kadınların cinsel isteklerinde azalma söz konusu değildir. Doğuma dört hafta kalana dek cinsel ilişkinizi yaşayabilirsiniz.

Cinsel ilişkide erkekler birden fazla orgazm yaşayabilirler: Erkeklerin birbiri ile konuşmalarında en çok değinilen konulardan biri olduğuna eminiz. Hatta çoğu erkek bunun çok önemli olduğu konusunda hemfikirdir. Ancak erkekler, orgazmı yaşadıktan sonra yeniden cinsel ilişki için belli zaman dilimi için beklemesi söz konusudur. Bu süre kiminde daha 1 gün bile sürmesi muhtemeldir ve doğaldır.

erkeklerde-cinsellik-ile-ilgili-dogru-oldugu-dusunulen-yanlislar-03Erkeğin cinsellik ile ilgili kadınıyla konuşması ayıptır: Ne yani oldu bitti mi? Yok yok o kadar da değil 🙂 Çoğu çiftler özellikle evli çiftler hayatları boyunca cinsellik konusunda birbirleri ile konuşmazlar. Ama cinsellik hayatımızın bir parçasıdır ve bunu keyifli hale getirmek birlikte konuşmak, birbirinizin isteklerini bilmekten geçer.

Kadınlara oranla erkekler daha kısa sürede orgazmı yaşarlar: Aslında bu da doğru bilinen yanlışlardan biridir. Hatta şunu bile belirtebiliriz kadınlar daha kısa sürede erkeklere göre orgazm olurlar hatta daha fazla sayıda orgazm gerçekleştiği bir gerçektir.

Bir önceki yazımız olan Romantik Bir Gece İçin 7 Tüyo başlıklı makalemizde aşk, cinsellik ve evlilik hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

126
122 paylasim, 126 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı