Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

Erkeklerde Kaş Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Erkeklerde Kaş Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Doğru kaş şekli ile yüz ifadenizi biranda değiştirebilirsiniz. Evet beyler, bu sefer sizin için bir bakım tüyosu hazırladım. Erkeklerde kaş bakımı nasıl olmalıdır? Yazımızın devamını okuyun. 🙂

Uzunluk

İlk olarak orta ve dış bölgelerde bulunan fazlalıklardan kurtulun. Kaşlarınızın iç kenarları ile gözlerinizin iç köşeleri aynı hizada olmalıdır. Bunun dışında kalan tüm kıllar fazlalıktır ve yok edilmelidir. Kaşlarınızın nerede bitmesi gerektiğini belirlemekte zorluk çekiyorsanız şu tekniği uygulayın: Elinize bir kalem alın ve kalemin bir ucunu burun deliğinizin hizasında olacak şekilde yüzünüze tutun. Sonrasında diğer ucu gözünüzün dış kenarına gelecek şekilde kalemi tutun. Kaşlarınızın bitmesi gereken nokta işte tam da burası!

Kaşlarınızdaki fazlalıkları almak için ufak boyutta elektrikli tıraş makinesi kullanabilirsiniz. Burada hafif ve kısa hamleler yapmanız gerekir. Eğer dikkat etmezseniz bir süreliğine kaşsız dolaşmak zorunda kalabilirsiniz. 🙂 Neyse ki, kaşlar çabucak uzayan kıllardır. Aynı zamanda bu iş için cımbızda kullanmanız uygundur. Cımbız konusunda da dikkatli olmanızda fayda var. Tekrarlanan cımbız kullanımı kalıcı kıl kaybına sebep olabilir.

Kalınlık

Şimdi sıra kılların yoğunluğunu azaltmaya geldi. Minik bir makas ya da uygun bir elektrikli makine ile kaşlarınızı fazlalıklarından kurtarabilirsiniz. Fakat bunu yaparken aşırıya kaçmamaya çalışın. Kaşlarınızı, yatık duramayacak kadar kısa kesmeyin. Kaş kıllarınız yumuşaksa, yukarı doğru tarayın ve 5 milimetre kalacak şekilde kesin. Sert kaş kıllarına sahipseniz, kıllardan bir tanesini seçip kısaltmayı deneyin. Eğer yeterince kısa olduğundan eminseniz kaş kıllarınızı az önce düzelttiğinize göre hizalayabilirsiniz. Bu noktada yavaş olmanız önemli. İyi bir iş çıkarmanız için en azından birkaç dakikanızı ayırmanızda fayda var.

Şekil

Kaşınıza nasıl şekil vermeniz gerektiği yüzünüzün şeklinde gizli. Eğer uzun ve ince bir surata yapınız varsa ya da belirgin bir çene yapısına sahipseniz kaşlarınızı yay şeklinde biçimlendirmemelisiniz. Daha kalın ve yatay kaşlar yüzünüzü bölerek daha kısa görünmesini sağlayacaktır. Böylece insanların dikkatini çenenizden uzaklaştırmayı da başaracaksınız. Yuvarlak ya da kare bir yüze sahipseniz, düzgün bir şekilde oluşturulmuş birer yay daha uzun bir yüze sahip olduğunuz imajını verecektir. Genel kural olarak, kaş kemerinizin tepe noktası göz bebeğinizin tam üstüne denk gelmelidir. O noktayı belirledikten sonra, kaşlarınızın alt kısmından cımbız yardımı ile kılları alın. Böylece kaşınızda yay şekli oluşacaktır.

Bir önceki yazımız olan Osmanlı Döneminden Günümüze Gelen Gül Yağı Efsanesi başlıklı makalemizde gül yağı nedir, gül yağı nasıl yapılır ve evde gül suyu yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz