Erkeklere Özel Peeling


Peeling, vücudun ölü hücrelerden arındırılması ve cildin temizlenmesidir. Hamamda kese işlemi ile aynı olan Peeling yöntemi keseye göre daha sert malzemelerin yardımıyla evde rahatça uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Peeling, kadınların cilt ve vücut temizliğinde çok önemli bir rol oynarken erkeklerin de cilt ve vücut temizliğinde de düzenli olarak kullanması gerekmektedir.

Erkekler genelde evde uygulayacakları ürünlerden daha çok hazır olan bakım ürünlerini kullanmaktan yanadır. Ama bizden tavsiye erkekler üşenmeyin ve doğal yöntemlerle yaptığınız bakım ileri ki yaşlarda bir hayli faydasını göreceksiniz. Bizden söylemesi… 😉

Erkeklere Özel Peeling önerimize geçmeden önce şunu da belirtmeden geçmeyelim Peeling, doğal olarak uygulandığında vücudun genel olarak her bölgesine uygulanması harika sonuçlar elde etmenizi sağlar. Cildinizin parlamasını sağlarken diğer yandan kan dolaşımınızı hızlandırırsınız ve kan dolaşımın hızlanması sonucu vücudunuzda ya da cildinizde oluşan problemli bölgelerin zamanla düzelmeye başladığını gözlemleyebilirsiniz. Elbette düzenli olarak uygulanması şartıyla kullanılması zamanla fayda görmenizi sağlayacaktır. İdeal olan 10 günde bir kullanarak peeling düzeninizi sağlayabilirsiniz. Daha sık aralıklarla peeling işleminin yapılması cilt ya da vücut üzerinde tahrişe neden olabilir.

Peeling malzemelerinde deniz tuzu, Türk kahvesi telvesi, esmer toz şeker, deniz tuzu, karbonat, mısır unu gibi malzemeleri tercih edebilirsiniz. Erkeklere Özel Peeling yöntemlerinin en başında gelen peeling yöntemleri ise;

Türk Kahvesi Telvesi: Hassas bir cilt yapısına sahipseniz içtiğiniz Türk kahvesinin telvesine 3-4 damla Badem Yağı ekleyerek tahta kaşık yardımıyla karıştırın. Yüzünüzü yıkayın ve kurulamayın. Nemli cildinizin üzerine telve ve badem yağı karışımını nazik bir şekilde fazla bastırmada masaj yaparak dairesel hareketlerle 10-15 dakika kadar uygulayın ve uygulama sonunda soğuk su ile cildinizi kurulayın.

Karbonatlı Peeling: 2 tatlı kaşığı karbonata 3 yemek kaşığı su ekleyerek karıştırın ve cildinize dairesel hareketlerle 10-15 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın. Ve cildinizi soğuk su yardımıyla durulayın.

Esmer Şeker ve Peeling: 1 çay kaşığı zeytinyağı (zeytinyağını biraz ısıtmanız cildinize daha iyi bir şekilde peeligin nüfus etmesini sağlayacaktır) ve 1 yemek kaşığı esmer şeker. Esmer şeker ve zeytinyağını parmağınızla karıştırın ve yoğunlaştıktan sonra karışımı cildinize masaj yaparak dairesel hareketlerle fazla bastırmamaya özen göstererek 10-15 dakika kadar uygulayın. Cildiniz kuruysa hazırladığınız karışım içerisine bir çay kaşığı bal ekleyebilir veya cildinizin yapısı çok yağlı ise 4-5 damla limon suyu ekleyerek cildinizin nem dengesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu karışımı kış aylarından dudaklarınızda yaşadığınız çatlakların tedavisinde de kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Limonun Faydaları başlıklı makalemizde cilt bakımı, diyet ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

78
72 Paylaşım, 78 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir