erken-yaslanma-etkilerini-azaltin-635x360

Erken Yaşlanma Etkilerini Azaltın


Kadınların kabusu olan kırışıklar için başvurulmayan yöntem kalmadığı bir gerçek. Güzelliğimiz ve kırışıklar için bu kadar yönteme başvururken sadece pahalı kremler, nemlendiriciler, maskeler bunları mı araştırıyoruz çoğunluğun evet dediğine eminim. Peki, bunların dışında erken yaşlanma etkilerini azaltmak için ne yapmalıyız?

Cildimizin ne istediğini bilmeden kesinlikle her ürün kullanılmamalı, cildimizin tipini (kuru, karma, yağlı, normal cilt tipi) bilmeden kullandığımız ürünler cildimizin ihtiyacı olmayan bir ürün ise kesinlikle cildimize zarar verir ve yanlış yöntemler cildimizi yıpratarak cildin erken yaşlanmasına neden olur.

Cildimize sadece dışarıdan yapılan bakımlarla desteklemek çok yanlış tükettiğimiz besinlerde son derece cildimizin yenilenmesi, gereksinim duyduğu vitamin ve mineralleri alması erken yaşlanma etkilerini azaltmak için büyük rol oynar.

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için doğru güneş koruyucu ürünleri kullanarak güneşin özellikle yoğun olduğu öğlen saatlerinde cildimizi koruma altına almalıyız. Doğal bir koruma yöntemi arıyorsanız güneşe çıkmadan önce Aloe Vera jelini cildinize sürmeniz sizi güneşin zararlı ışınlarından korumanın yanı sıra cildinizin erken yaşlanmasının önüne geçecektir.

Düzenli olarak hafta da en az 4 gün spor veya egzersiz yapın. 45 dakikalık yapacağınız spor ya da egzersiz cildinizin hem sıkılaşmasını sağlayacak hem de vücudunuzda biriken toksinleri atmanızı sağlayacaktır.

Cildine buhar banyosu yapan bayanların ciltleri eğer karma veya yağlı ise haftada bir ya da 15 günde bir uygulamaları gerekir. Normal ve kuru ciltlere sahip olan bayanların buhar banyosu yerine günlük bakımlarını yapmaları yeterlidir. Ayrıca buhar banyosundan sonra açılan gözeneklerinizin kapanması için soğuk su ile cildinizi yıkamanız ve cilt tipinize uygun sıkılaştırıcı tonik kullanmanızı öneririz.

Cilt bakımı uyguladığınız günlerde elinizden geldiğince makyaj yapmamaya özen göstermelisiniz yaptığınız bakımın cildinize nüfuz etmesi ve cildinizin hava alması çok önemlidir.

Haftada 1 kez olmak üzere cilt tipinize uygun kil maskesi yapabilir ve cildinizin canlanmasını sağlayarak erken yaşlanma etkilerini azaltın.

Tüm bunları uygularken özellikle belirtmek istediğim bir nokta ise sigara kullanan bayanların cilt bakımları için ne kadar doğru tercihler yapılsa da sigaranın cildin erken yaşlanmaya sebep olan bir etken olduğunu unutmayalım ve sigarayı bırakmak için bir adım atarak erken yaşlanma etkilerini azaltın

Bir önceki yazımız olan Pratik Güzellik Sırları başlıklı makalemizde cilt bakımı ve pratik bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

88
83 Paylaşım, 88 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir