Erken-Yaşlanma-Hastası-Olan-Muhammedin-Sessiz-Çığlığı

Erken Yaşlanma Hastası Olan Muhammed’in Sessiz Çığlığı


Progeria yani erken yaşlanma hastası 7 yaşındaki Muhammed Abdelmajeed, yaşadığı zorluklar nedeni ile yüzünün biran önce tedavi edilmesini ve yaşıtları gibi okula gidebilmeyi istiyor.

7 yaşındaki Muhammed Abdelmajeed, progeria yani erken yaşlanma hastalığı ile tanıştığından beri hayatını çok zor bir şekilde devam ettiriyor. Hem ölümcül hem de genetik bir hastalık olan erken yaşlanma hastalığı, minik Muhammed’in hayatını alt üst etmiş durumda.

Anne Sherine Abdelmajeed, küçük oğlu Muhammed’in hastalığın ilk belirtisi ile 7 aylıkken karşılaştığını belirtti. Doktorların küçük çocuğa ‘erken yaşlanma’ teşhisi koyduklarını ve çocuk büyüdükçe hastalığın belirtilerinin daha fazla artacağını söylediklerini ifade etti.

Diğer çocuklar gibi yakışıklı olmak istediğini söyleyen küçük Muhammed, hem öğrenebilmek hem de arkadaş edinip oyun oynayabilmek için biran önce okula gitmek istediğini açıkladı.

Sokağa her çıktığında insanların ona garip bir şekilde bakmalarından son derece rahatsızlık duyan Muhammet, kendisine bakan kişilerin dalga geçerek kahkaha attığını söyledi. Çaresiz çocuk böyle kötü muameleler karşısında yalnızca eve gidip ağlamakla yetiniyor.

En acısı da Muhammed’in ailesi evde bulunan tüm aynaları kaldırmış. Çünkü Muhammed aynada yansımasını her gördüğünde çok fazla sinirleniyor ve hatta zaman zaman öfke patlaması yaşıyormuş.

Çaresiz çocuk ilgili kişilerden yardım bekliyor. Yüzünün estetik operasyonla biraz olsun düzeltilmesini isteyen çaresiz çocuk, artık diğer çocuklar gibi sokakta özgürce dolaşmak istiyor. Ne yazık ki erken yaşlanma hastalığına sahip çocukların büyük bir kısmı kalp yetmezliğinden hayatını kaybediyor.

Bir önceki yazımız olan Kansere Yakalanan Eşine Böyle Veda Etti başlıklı makalemizde evlilik ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

115
113 paylasim, 115 puan

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aoa

    How can one reach to this little prince I am not a rich person but I would love to send him a small gift to give him few moments of happiness is there anyway to reach his familt get his address any email address.
    Please please help me
    From
    Adelaide Australia

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı