Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2017

Eski Sevgiliyle Arkadaş Kalmak Mümkün Mü?

Eski Sevgiliyle Arkadaş Kalmak Mümkün Mü?

Eski sevgiliyle arkadaş kalmak mümkün mü? İşte sorunuzun cevabı…

KIRICI VE ÖFKELİ OLMAYIN

Ayrılıktan sonra hemen arkadaş kalmak pekte mümkün değil maalesef ki… Taze bir ayrılık sonrası eski sevgili ile sıklıkla bir araya gelmek ve arkadaş gibi davranmaya çalışmak, kişilerin öfkelenmesine ve kırıcı davranışlar sergilemesine neden olacaktır.

ÜMİT VERMEYİN

Terk edildiği halde aşkı yaşamaya devam eden kişinin acısı çok daha fazladır. Taraflardan biri diğerini arkadaş olarak görürken, aşkı devam eden kişi ‘ Nasılsa bir gün döner’ ümidi ile bekler durur. Diğer tarafın ise bu ümidi beslememesi gerekmektedir.

YANILGIYA DÜŞMEYİN

Ayrılık sebebinin karşılıklı konuşulabildiği durumlarda, iyi bir ayrılığın adımı atılmış demektir. Fakat ayrılma kararı geri dönülemez bir süreçtir. Ayrıldığınız kişi ile iletişim kurmaya çalışmak, yapabileceğiniz en büyük yanılgılardan biri olacaktır. Lütfen dikkat edin.

ÇİVİ ÇİVİYİ SÖKMEZ

Ayrılıktan sonraki bir diğer büyük yanılgı ise ‘çivi çiviyi söker’ mantığı olacaktır. Yalnız kalmaktan korkanların başkası ile avunma isteğiyle ya da terk edilmişliğin ezikliğinden kurtulmak amacı ile yapılan bu eylem, aslında aşkın doğasına aykırı olan bir durumdur.

DUYGU BİTMEDEN OLMAZ

Şu noktayı anlamak önemli! Karşımızdaki kişiye hissettiğimiz duygular bitmeden tam olarak arkadaş kalmak mümkün değil. Fakat herkes kendi hayatına sağlıklı bir şekilde devam etmeye başladığı zaman kişiler hâlâ istiyor ise arkadaş kalabilmek mümkün olacaktır.

AYRILIĞIN HAKKINI VERİN

Kaybedilen sevginin yasını tutmadan yeni bir ilişkiye başlamak, yaşanabilecek problemlere davetiye çıkarmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır. Aşkı yitirdikten sonra yasını tutabilmek, hatta doyasıya ağlayabilmek gerekir. Ayrılığın hakkı ile yaşanması daha sonraki ilişkinin sağlıklı olmasına yardım eder.

Bir önceki yazımız olan Evlenecek Çiftlerin Trajikomik Serüveni başlıklı makalemizde evlenecek çiftlere öneriler, evlenecek çiftlerin yaşadığı komik durumlar ve evlilik hazırlığı yaparken yaşanan komik olaylar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz